Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki o Wengerze / Ciekawostki o Arsene Wengerze – #2 – Wenger i jego znajomości

Ciekawostki o Arsene Wengerze – #2 – Wenger i jego znajomości

Kolejna środa i kolejne przygotowane dla was ciekawostki:

  1. Większość z was wie, iż Arsene Wenger nie był pierwszym zagranicznym trenerem w lidze angielskiej. W 1990 roku pierwszym szkoleniowcem był Jozef Venglos, który znalazł się w Aston Villi i utrzymał się na tym stanowisku przez rok. Jego nominację rozpatrywano w kategoriach wyjątku od reguły i śmiałej decyzji, która była nietrafiona. To może wyjaśniać, dlaczego Arsene Wenger nie pojawił się w Arsenalu już w 1995 roku.
  2. Czasami możecie usłyszeć, iż David Dain zna się bardzo długo z Wengerem i jest to oczywiście prawda. Wenger w 1989 roku prowadził drużynę Monaco i przyjechał do Anglii obejrzeć mecz, ponieważ w tym czasie trwała przerwa w lidze francuskiej. Agent Dennis Roach załatwił mu wejściówki do loży honorowej skąd Wenger oglądał zwycięstwo Arsenalu nad Tottenhamem 2:0. Ostatecznie w tym roku Arsenal wywalczył tytuł mistrzowski. Co ciekawe w tym spotkaniu Arsene zapamiętał głównie rude włosy Perrego Grovesa rezerwowego Arsenalu. W przerwie Dain spotkał się z Wengerem. Z tego spotkania Dain zapamiętał Arsene Wengera: „W przerwie przedstawiłem się temu eleganckiemu mężczyźnie, ubranemu w długi płaszcz i okulary wyglądające na najtańszą parę refundowaną przez publiczną służbę zdrowia. W ogóle nie przypominał typowego managera drużyny piłkarskiej.”. Na tej przerwie Dain zaproponował Arsene Wengerowi, aby po spotkaniu poszedł z nim i jego żoną na kolację do domu ich znajomego. Na co Arsene Wenger się zgodził.
  3. Nie wszyscy to wiedzą, ale Arsene Wenger płynnie mówi trzema językami. Jest to oczywiście jego narodowy język francuski, potem język, który używa na co dzień, czyli angielski i z tego, co wiemy również płynnie mówi po niemiecku. Poza tym zna włoski, hiszpański no i oczywiście japoński (przed przybyciem do Arsenalu trenował drużynę w kraju kwitnącej wiśni).

Zasady ogłaszania ciekawostek są następujące:

  1. Co środę będziemy publikować 3 ciekawostki o Arsene Wengerze
  2. Co każde 50 punktów dodamy jedną ciekawostkę więcej.
  3. Każdy share wpisu na Facebooku daje 5 punktów.
  4. Każdy like pod postem na Facebooku lub Twitterze daje 1 punkt.

 

Źródłem ciekawostek jest książka: Arsene Wenger – Generał i jego kanonierzy

 

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Ciekawostki o Arsene Wengerze – #33 – Jaki jest pod skorupą poważnego człowieka

Po delikatnej przerwie czas na kolejne ciekawostki o Arsene Wengerze. Wenger był bardzo poważnym człowiekiem: ...

Dodaj komentarz

albo