Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki o Arsenalu / Ciekawostki o Arsenalu – #11 Bank Anglii

Ciekawostki o Arsenalu – #11 Bank Anglii

Wybił poniedziałek wiec nadszedł czas na następne ciekawostki dotyczące Arsenalu. Oto one:

  1. W dawnych czasach a dokładniej w latach 30, Arsenal nazywano Bankiem Anglii, ta nazwa przylgnęła do Arsenalu z uwagi na ówczesnych bogatych właścicieli, którzy bili rekordy transferowe i hojnie płacili swoim zawodnikom. Ta nazwa zachowała swoją popularność również w latach 90, ale nie z powodu transferów, lecz z powodu statycznych brytyjskich tradycji, z którymi kojarzono klub (każdy dzień w sali zarządu rozpoczynano od cygar i porto).
  2. Ciekawostka która większość z was zna ale jak ktoś jest młodszy to może nie wiedzieć. Dlaczego Arsenal przeniósł się na Emirates Stadium zamiast poszerzyć Highbury? Stadion Highbury mieścił 38 000 kibiców nie mógł być rozbudowany, ponieważ budynki wokół niego zostały uznane za zabytkowe. Te decyzja spowodowała dosyć mocne obciążenie budżetu kanonierów. Niektórzy uważają ją za najgorszych decyzji. Jednak czy była to aż tak zła decyzja?
  3. Młodsi pewnie nie pamiętają bo to nie jest historia, którą szczycą się kanonierzy, ale przed przyjściem Arsene Wengera trenerem Arsenalu był George Graham zawodnik Arsenalu, który wywalczył dublet w 1971 roku. Został on jednak zwolniony po tym jak pojawiły się zarzuty, iż pobierał prowizje od transferów. Oczywiście spowodował wcześniej, iż Arsenal znów zaczął odnosić sukcesy jednak ta skaza pozostanie na zawsze.

 

Nie zapomnijcie o pozostawieniu like-a bądź udostępnieniu tego artykułu. Dla was to jeden klik, a dla nas większa motywacja do wygrzebywania ciekawostek.

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Ciekawostki o Arsenalu – #26

Początek tygodnia pora na ciekawostki: Trzech z pięciu synów Iana Wrighta (Shaun Wright-Phillips, Bradley Wright-Phillips, ...

Dodaj komentarz

albo