Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki przedmeczowe / Przedmeczowe ciekawostki – Hull City

Przedmeczowe ciekawostki – Hull City

Nadszedł czas na przedstawienie ciekawostek dotyczących Hull City.

  1. Arsenal i Hull łączy delikatnie historia stadionowa a mianowicie, klub swoje mecze domowe rozgrywa na stadionie KC Stadium w Hull. Wcześniej występował na Boothferry Park, jednak w roku 2002 przeniósł się na swój obecny obiekt, a Boothferry Park został zburzony. Podobnie jak Highbury tylko 2006 roku.
  2. Na stadionie KCOM Stadium, bo tak nazywa się pełna nazwa stadionu KC Stadium odbywają się również mecze rugby, a także okazyjne koncerty. Wszystkie siedzenia na stadionie są koloru czarnego z biało-bursztynowymi wykończeniami. Barwy zostały dobrane do barw miejscowych drużyn.
  3. Przydomek The Tigers (Tygrysy) pochodzi od tego iż zespół tradycyjnie gra w bursztynowo–czarnych koszulkach w paski. Oczywiście na logo istnieje wizerunek tygrysa, ale to właśnie koszulki sprawiły ten przydomek a nie logo.
  4. Jednak w pierwszym meczu klubu z Notts County w roku 1904 drużyna założyła białe koszulki, czarne spodenki oraz czarne getry. W czasie pierwszego sezonu w lidze zawodnicy ubrani byli w czarno-bursztynowe koszulki oraz czarne spodenki co stało się zwyczajem aż do początku drugiej wojny światowej, z wyjątkiem jednego sezonu, w którym nosili błękitne koszulki. Po zakończeniu wojny strój Hull jeszcze przez jeden sezon składał się z błękitnych koszulek, jednak zmieniono je na bursztynowe, które były podstawowymi do początku lat 60. W tym okresie powrócono do noszonych wcześniej pasów.
  5. Tygrysy mają rywala który nie uznaje ich za bardzo za swojego rywala. Tym rywalem jest Leeds United. Rywalizacja ta w dużym stopniu spowodowana jest tym, że fani Leeds mieszkali w Hull w czasie gdy Leeds było w wyższej lidze niż The Tigers. Rywalizacja ta wzrosła jeszcze bardziej w czasach gdy obydwa kluby występowały w The Championship.

 

Mam nadzieje, że ciekawostki wam się spodobały i zostawicie like-a bądź share-a.

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Ciekawostki przedmeczowe – #21 – Swansea City

Nadszedł czas na przekazanie wam kilku ciekawostek przedmeczowych dotyczących naszego przeciwnika. Oto one: Swansea City ...

Dodaj komentarz

albo