Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki ogólne / Kibice Arsenalu piszą list do Xhaki – „Wygrałbyś coś bardziej cennego i znaczącego – nasze serca”

Kibice Arsenalu piszą list do Xhaki – „Wygrałbyś coś bardziej cennego i znaczącego – nasze serca”

Od kiedy w maju tego roku Kosowo stało się częścią rodziny FIFA, drużyna narodowa zaczyna zbierać rozsianych po całym świecie zawodników wywodzących się z tego kraju. Jednym z nich jest zawodnik Arsenalu – Granit Xhaka.

Brytyjskie media podają, że trener drużyny narodowej Albert Bunjaku rozmawia z wieloma zawodnikami wliczając Xhake, Xherdana Shaqiri, Valona Behrami, Shani Tarashaja i Adana Januzaja. Deklarację gry dla Kosowa wystosowała już dwójka młodych zawodników Manchesteru City: Beresant Celina i Sinan Bytygi oraz skrzydłowy Vitesse Milot Rashica.

Brat Xhaki, który obecnie gra dla drużyny Albanii, zapytany o zmianę barw narodowych wykluczył taką możliwość. Nie wiadomo, jak będzie w przypadku Granita. List wystosowany przez kibiców Arsenalu w Kosowie na prawdę robi wrażenie.

Otwarty list do Granita Xhaki

W momencie w którym tworzona zaczyna być drużyna narodowa Kosowa, my Kosowscy kibice Arsenalu, apelujemy do Granita Xhaki, aby zaakceptował ofertę gry w reprezentacji Kosowa i stał się częścią drużyny narodowej.

Futbol w Kosowie, jest po wielu przejściach i żył w izolacji od prawie od 30 lat. Byliśmy w stanie utrzymać go przy życiu, pomimo bycia okupowanym, ciężkich warunków infrastrukturalnych oraz pogodowych. Przez cały ten czas marzyliśmy, aby mieć drużynę narodową.

Starsze pokolenia były zmuszone do wyjazdu za granicę i wychowania swoich dzieci w innym kraju, które później stały się profesjonalnymi piłkarzami. Ci, którzy zostali, nigdy nie mieli możliwości, aby rozwinąć swój potencjał i talent. Doceniamy rodziny, które włożyły wiele trudu w wychowanie swoich dzieci i zainspirowały je do ciężkiej pracy tak, aby stały się światowej klasy piłkarzami. Tak samo doceniamy to, co takie kraje jak Szwajcaria zrobiły, aby wychować nasze dzieci. Dzisiaj jednak chcemy żeby wróciły, ponieważ ich potrzebujemy.

Gra dla reprezentacji Kosowa nie da Ci żadnych materialnych korzyści jak w reprezentacji Szwajcarii, ale wygrałbyś coś bardziej cennego i znaczącego – nasze serca.

Granit, najwyższy czas, abyś stał się idolem Kosowa, żyjącą legendą. Granit, prosimy powiedz „tak” dla Kosowa. Spraw, aby twój naród i ludzie byli dumni.

Z wyrazami szacunku,
Arsenal Kosovo Supporters Club

źródło: goal.com

O Paweł Królicki

Zobacz również

„Na miejscu Oliviera czułbym się zaniepokojony” – Martin Keown

Martin Keown uważa, że Olivier Giroud powinien zacząć się martwić o swoją pozycję w drużynie. ...

Dodaj komentarz

albo