Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Felietony / Felietony o piłce / Claudio Ranieri tłumaczy dlaczego Vardy pozostał w Leicester – wykorzystał swoją życiową szansę?

Claudio Ranieri tłumaczy dlaczego Vardy pozostał w Leicester – wykorzystał swoją życiową szansę?

Pomimo zwycięskiego sezonu Leicester City wiele się mówiło o odejściu gwiazdy zespołu Jamiego Vardyego. Arsenal był już bardzo bliski pozyskania snajpera, jednak do transferu ostatecznie nie doszło. 

Spekulacje pojawiające się w prasie sugerowały, że kwestia transferu leżała już tylko i włącznie dosłownie w rękach samego zawodnika. Umowa bowiem czekała już tylko na podpis Anglika. Jak się jednak okazało ani zainteresowanie większego klubu ani tygodniówka na poziomie 100 000 funtów nie przekonały snajpera do odejścia z Leicester.

Całą sytuację skomentował dzisiaj Claudio Ranieri:

– „Jest z nami szczęśliwy – jest tutaj królem. Wielkie podziękowania dla niego i dla jego rodziny. ponieważ to było bardzo ważne, żeby z nami został. Dokonał fantastycznego wyboru.”

– „Wierzę w niego. Jest w mniejszym klubie, a mimo do osiągnął sam szczyt, wtedy lista zainteresowanych rośnie. On jednak został z nami – to jest niesamowite.”

– „To fantastyczne, Jamie jest bardzo ważnym punktem drużyny. Oczywiście wszyscy jego koledzy z drużyny są szczęśliwi, że zostaje. Jego obecność da nam dużo energii na nowy sezon.”

– „Może to dlatego, że zaczynaliśmy z samego dna. Teraz jesteśmy jego rodziną. Pierwszy raz zagramy w Lidze Mistrzów i chce z nami wszystkimi tego doświadczyć.”

Mimo, że Vardy najprawdopodobniej sprawdziłby się w Arsenalu i jego tranfer był bardzo bliski realizacji, to ciężko mieć jakiekolwiek pretensje do zawodnika. Jako jeden z niewielu zdecydował się powiedzieć wielkim „nie” i kontynuować piękną historię z Leicester City.

Myślę, że wbrew wielu komentarzom w prasie Vardy wykorzystał swoją wielką szansę. Zrobił to czego nie zrobiłaby większość – został w klubie któremu zawdzięcza wszystko i stał się jeszcze większą legendą. Takich rzeczy kibice nie zapominają, tak staje się częścią większej historii.

O Paweł Królicki

Zobacz również

Brexit a Premier League?

W ostatnich tygodniach Wielka Brytania kojarzy nam się już tylko z Brexitem. Ekonomiczne skutki tej decyzji ...

Dodaj komentarz

albo