Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Felietony / Weterani / Henry zrezygnował z pracy w Arsenalu!

Henry zrezygnował z pracy w Arsenalu!

Thierry Henry, legenda Kanonierów odchodzi z Arsenalu. Po rozmowie z Wengerem były reprezentant Francji zdecydował się zakończyć współpracę z angielskim klubem.

Henry do też pory trenował jedną z młodzieżowych drużyn Arsenalu – U18. Łączył pracę trenera z rolą eksperta telewizyjnego. Za działalność  na antenie Sky rocznie inkasuje około 4 mln £.

Wengerowi nie podobały się telewizyjne wypowiedzi napastnika, w których krytykował grę obecnych Kanonierów. Szkoleniowiec postawił byłemu zawodnikowi ultimatum. Thierry miał wybrać pomiędzy pracą trenera a eksperta. Zdecydował się na drugą opcję.

Menedżera nie przekonało nawet to, że jego rodak chciał prowadzić zajęcia z młodymi piłkarzami za darmo. Henry trenował drużynę do lat 18 cztery razy w tygodniu. Wenger chciał, aby jego były podopieczni pracował na pełny etat. Występy w telewizji uniemożliwiały pełne poświęcenie się tej roli.

Nie wiemy na ile praca w telewizji wpłynęła na zaangażowanie legendy Arsenalu w prowadzeniu treningów. Wydaje się jednak, że cała sytuacja to tylko pretekst do pozbycia się Thierryego z zespołu. Menadżerowi Kanonierów najprawdopodobniej nie podobały się krytyczne wypowiedzi byłego podopiecznego odnośnie zawodników Arsenalu. Pod szczególnym ogniem krytyki znalazł się Olivier Giroud.

Wypowiedźi Francuza rzeczywiście rzadko były przychylne Arsenalowi, jednak trzeba zauważyć, że ten po prostu starał się być szczery w swoich opiniach. Kanonierzy zaprzepaścili niesamowitą szansę zdobycia tytułu i ciężko tutaj o przychylne komentarze.

Po raz kolejny Thierry Henry opuszcza The Emirates. Miejmy nadzieję, że jego kariera eksperta w telewizji Sky okaże się trafnym wyborem.

Foto: skysports.com
Źródło: The Sun

O Krzysztof Rzeszowski

Moja biografia nie jest dostępna :P

Zobacz również

Rosicky, Arteta i Flamini żegnają się z Arsenalem

O odejściu trójki Rosicky, Arteta, Flamini mówiło się już od jakiegoś czasu. Wszystkich wspomnianych zawodników ...

Dodaj komentarz

albo