Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Bez kategorii / Alex Iwobi – „Zostałem prawie wyrzucony z Akademii”

Alex Iwobi – „Zostałem prawie wyrzucony z Akademii”

Alex Iwobi wyjawił, że jego kariera w Arsenalu była bliska końca. Wówczas 13-latek nie był pewien, czy jest wystarczająco dobry, aby grać w takim klubie. 

20-latek z pewnością nie możne narzekać na miniony sezon. Anglik zdołał przebić się do podstawowego składu i razem z Jackiem Wilsherem i Hectorem Bellerinem prezentuje efekty systemu szkoleniowego w Arsenalu.

Kariera Alexa, nie zawsze jednak wyglądała kolorowo, a przecież rozpoczął ją jeszcze jako kilkuletni chłopiec. W wywiadzie dla The Sun wyjawił, że w wieku 13 lat był bliski opuszczenia klubu.

– „Byłem na okresie próbnym w Arsenalu gdy miałem 6 lat. Kiedy miałem 8 lat podpisałem swój pierwszy kontrakt. Później w wieku 13/14 lat prawie zostałem zwolniony z akademii. Wtedy nie miałem wielkich nadziei, że uda mi się przebić do pierwszej drużyny.”

– „To był czas, kiedy nie grałem w grupie ze starszymi chłopakami, ale w swojej grupie wiekowej i wszyscy byli lepsi. To był wiek, w którym wielokrotnie zastanawiałem się, czy jestem wystarczająco dobry. Koniec końców jednak poradziłem sobie z tym i poszedłem do przodu.”

– „Postanowili zatrzymać mnie w akademii i od tego momentu dostałem „kopa”. Zagrałem w Nike Cup, później dostałem powołoanie do reprezentacji Anglii i sprawy zaczęły się zmieniać.” – zakończył Alex Iwobi

 

O Paweł Królicki

Zobacz również

Szybkie pytania do Zech’a Medley’a

Nadszedł czas na zadanie kilku szybkich pytań do Zech’a Medley’a. Największy wpływ na twoją karierę? ...

Dodaj komentarz

albo