Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Bez kategorii / Arsene Wenger o tym jak Euro wpłynie na decyzje o transferach

Arsene Wenger o tym jak Euro wpłynie na decyzje o transferach

Arsene Wenger w udzielonym krótkim wywiadzie stwierdził, że ocenianie zawodnika tylko na podstawie jego formy na turnieju we Francji byłoby sporym błędem.

Arsenal jeszcze przed turniejem dopiął transfer Granita Xhaki, który wczoraj rozegrał swój pierwszy mecz na Euro w reprezentacji Szwajcarii. Wenger dwa lata temu po mistrzostwach świata w Brazylii zakontraktował gwiazdy turnieju – Davida Ospinę i Alexisa Sancheza. Mimo to Francuz stwierdził, że sprowadzenie zawodnika na podstawie jego postawy w samym turnieju byłoby nierozsądne.

– „Nie, nie zakontraktowałbym zawodnika tylko na podstawie jego występów podczas turnieju. Przed sprowadzeniem kogoś do Arsenalu, muszę wiedzieć na co go stać jeszcze przed takim wydarzeniem.”

– „Na takich turniejach są dwa rodzaje ludzi – ci, którzy grają po 60 meczy w sezonie oraz ci którzy grają ich 15. Może to być spowodowane kontuzjami, ale nie zmienia to faktu, że trzeba być ostrożnym podejmując takie decyzje.”

– „Analizujemy każdy mecz w Europie. Kiedyś odkrywało się zawodników na turniejach, ale dzisiaj już tak nie jest. Skauting jest tak silny, że ciężko być zaskoczonym czyjąś dobrą postawą. Dzisiaj ciężej jest przewidzieć kto będzie gwiazdą turnieju, niż kto w ogóle nią będzie. Czasami może być to ktoś kto ma mniej niż 60 meczy w swoich nogach. W poprzednich turniejach mieliśmy sporo takich przypadków.”  – zakończył Arsene Wenger.

źródło: The SportReview

 

O Paweł Królicki

Zobacz również

Szybkie pytania do Zech’a Medley’a

Nadszedł czas na zadanie kilku szybkich pytań do Zech’a Medley’a. Największy wpływ na twoją karierę? ...

Dodaj komentarz

albo