Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Bez kategorii / Granit lepszy od swojego brata – Szwajcaria vs. Albania 1:0

Granit lepszy od swojego brata – Szwajcaria vs. Albania 1:0

Kolejny dzień Euro 2016 i kolejny Kanonier w wygranym składzie. W drugim meczu turnieju Szwajcaria zmierzyła się z Albanią, pokonując ją 1:0. Blisko było jednak sensacji, kiedy to Albańczycy grając w dziesiątkę dwukrotnie byli bliscy doprowadzenia do remisu.

Mecz od samego początku zapowiadał się na zacięty. Rzadko kiedy dochodzi do sytuacji w której bracia stają na przeciwko siebie. Co więcej, kilku zawodników Szwajcarii mogło dzisiaj stać po drugiej strony barykady, wybrali jednak inaczej. Ciężko jednak stwierdzić, czy miało to wpływ na postawę zawodników w obu drużynach.

Szwajcarzy nie zachwycili swoją grą, ale konsekwentnie wykonywali plan nakreślony przed spotkaniem i to ostatecznie oni zeszli z boiska jako wygrani. Na pewno pomogła im szybka bramka zdobyta w 5 minucie i fatalna interwencja Etrita Berisha. Pomyłka ta jednak na tyle zmotywowała bramkarza, że w perspektywie całego spotkania to on ratował drużynę Albanii przed utratą kolejnych bramek.

W 36 minucie czerwoną kartkę dostał najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie Albanii – Lorik Cana. Wydawało się, że jest już po meczu, jednak dzięki fenomenalnej postawie bramkarza, Albania była bliska wywalczenia remisu. Najlepszą sytuację na strzelenie bramki miał Sadiku, który w sytuacji sam na sam, strzelił wprost w bramkarza.

Cały mecz w reprezentacji Szwajcarii rozegrał nowy nabytek Arsenalu Granit Xhaka. Na boisku zmierzył się ze swoim bratem. Wielu Szwajcarów obawiało się, że Granit może nie grać na 100% swoich umiejętności. W przeszłości właśnie w meczu przeciwko Albanii zarzucano mu, że specjalnie nie wykorzystał okazji do strzelenia gola. Po dzisiejszym spotkaniu nie mamy jednak czego zarzucić Kanonierowi. W perspektywie całego meczu nie wyróżnił się żadnym ciekawym rozegraniem, jednak solidnie wywiązywał się ze swoich obowiązków w układzie 4-3-3 w którym wybiegła jego reprezentacja.

 

 

 

O Paweł Królicki

Zobacz również

Szybkie pytania do Zech’a Medley’a

Nadszedł czas na zadanie kilku szybkich pytań do Zech’a Medley’a. Największy wpływ na twoją karierę? ...

Dodaj komentarz

albo