Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Arteta kończy karierę – „To odpowiedni czas by odejść”

Arteta kończy karierę – „To odpowiedni czas by odejść”

Mikel Arteta w udzielonym niedawno wywiadzie dla The Guardian stwierdził, że nadszedł czas w którym musi powiesić buty na kołku. 34-latek na The Emirates pojawił się w 2011 roku i mimo wieku, który pozwalałaby mu na grę chociażby w lidze MLS zdecydował się na zakończenie swojej piłkarskiej kariery.

– „Zakończenie kariery jest dla mnie bardzo ciężkie, ale nastał czas w którym muszę odejść.  Bardzo ciężko jest powiedzieć stop, ale musiałem podjąć decyzję. Ostatnie miesiące były dla mnie bardzo trudne, nie byłem wystarczająco dobry, aby reprezentować Arsenal. Nie mam pretensji do menadżera, mogę je mieć tylko do siebie. Musiałem w końcu to zaakceptować. Bardzo długi czas byłem piłkarzem, jednak nie chce oszukiwać siebie ani innych. Nadszedł mój czas.

– „Kiedy męczą cię kontuzje i nie możesz wejść na swój poziom, to nie powinno cię być w tym klubie. Na poziomie jaki prezentuje Arsenal musisz być najlepszy na swojej pozycji. Kilka ostatnich miesięcy było dla mnie bardzo ciężkie, prawdopodobnie nie zasługiwałem żeby tutaj być i jestem wdzięczny trenerowi, że pozwolił pożegnać mi się w ten wspaniały sposób.

– „Jak dla mnie standard jaki musisz pokazywać w tym klubie to nie 8/10 a 10/10, jeśli nie jesteś w stanie tego prezentować, to jest to za mało.”

Hiszpan słynął na boisku z genialnego rozgrywania piłki i prowadzenia konsekwentnej gry taktycznej. Zawsze było widać w nim potencjał godny ławki trenerskiej i w tym kierunku zamierza on się rozwijać. W mediach przewijają się przeróżne informacje na temat dalszej drogi Artety, który na brak zainteresowania swoją osobą nie może narzekać. W roli kolejnych pracodawców wymienia się Manchester City, Tottenham czy PSG. Hiszpan dostał również propozycję pozostania w klubie:

– „Nie chcę mówić o konkretach, ale prawdą jest, że otrzymałem dużo propozycji współpracy i jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ takie zainteresowanie nie jest powszechne na tym etapie kariery. Arsenal również zostawił dla mnie otwarte drzwi.

– „Szacunek jakim darzę ten klub jest ogromny. Najbliższe dni będą dla mnie bardzo ciężkie, muszę przywyknąć do faktu, że nie będę już robił tego co starałem się robić jak najlepiej przez ostatnie 17 czy nawet 18 lat. Póki co muszę się z tym zmierzyć i uporać z emocjami.”

Arteta odniósł się również do obecnego sezonu Kanonierów:

– „Udało nam się zakończyć rozgrywki na drugim miejscu, jest to nasz najlepszy wynik od 12 lat, więc w pewnym sensie jest to dla nas pewne osiągnięcie, powinniśmy jednak wygrać Premier League. To oczywiste, że mamy odpowiedni skład i mentalność by tego dokonać jednak czegoś nam zabrakło i ciężko to zaakceptować. W przyszłym roku na pewno będzie ciężej zdobyć mistrzostwo” – zakończył Arteta.

O Paweł Królicki

Zobacz również

Arsenal vs Watford – pora na pierwsze zwycięstwo

Przed nami kolejne trzecie już spotkanie Kanonierów w tym sezonie, tym razem przeciwnik z nieco ...

Dodaj komentarz

albo