Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Z boiska / Arsene Wenger po meczu z Manchesterem United

Arsene Wenger po meczu z Manchesterem United

Arsene Wenger rozmawiał z dziennikarzami, zaraz po zakończeniu meczu Arsenalu z Manchesterem United.Oto jak się wypowiadał o dzisiejszym spotkaniu:

Na temat dobrego zakończenia trudnego tygodnia …
– Wygraliśmy ostatni mecz w Premier league 5-2 i wygraliśmy tutaj 3-0. W ostatnich dwóch spotkaniach w Premier League strzeliliśmy w sumie 8 bramek z trudnymi przeciwnikami. Patrząc na całokształt mamy przekonywujące osiągnięcie. Mecz przeciwko Manchesterowi był mocną odpowiedzią w stosunku do tego, co się stało w wtorkowy wieczór. Pokazuje to, że jesteśmy zgrani i bardzo mocni od bramkarza do napastnika. Wszyscy grali bardzo dobrze, a to jest to czego chce.

Na temat dzisiejszej wydajności…
– Każdy dzisiaj był bardzo dobry. Do tego Alexis był bardzo skuteczny.

Na temat odpowiedzi na wtorkowy mecz…
– To jest to, czego chcesz wraz ze wzrostem gry. Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy bardzo mocni i zdecydowaliśmy się na bardzo duży pressing. Zrobiliśmy to bardzo dobrze. Po przerwie zdecydowaliśmy, aby być bardziej zdyscyplinowani i rozpocząć kontrolę wyniku. To też nam się bardzo dobrze udało. Mieliśmy dwa aspekty naszej gry, które były pomocne i bardzo przekonywujące. To dało nam mocną odpowiedź na pytania, które się pojawiły w tym tygodniu.

Na temat braku sukcesów w meczach przeciwko Manchesterowi United …
– Wygraliśmy w ostatnim roku w bardzo ważnym meczu FA Cup na Old Trafford. Dla nas to były ogromny mecze kiedy graliśmy w tym pucharze. To prawda, że wygrali tutaj w ostatnim roku, tak samo jak jest prawdą, że pokonywali nas przez ostatnie lata w Premier League. To tylko pokazuje, że jak jesteś przygotowany, to możesz wygrać.

Na temat odpowiedzi Arsenalu …
– Jestem w klubie już 19 lat i wiem czego należy oczekiwać od mocnej odpowiedzi w wielkich grach kiedy miałeś duże rozczarowanie. Ale spojrzeliśmy na to z innej perspektywy i skupiliśmy się na tym, co jest ważne. Nie jest istotne to, co mówimy i na czym się skupiamy, to co jest najważniejsze to gra i bycie częścią czołówki. Presja każdego rozczarowania jest ogromna i możliwe, że troszeczkę za trudna do poradzenia, ale udało się nam całkiem nieźle.

Na temat Walcotta …
– Muszę powiedzieć że dzisiaj Walcott miał ogromną wydajność i bardzo nas przekonał. Nie udało mu się strzelić, ale lubię pochwalić napastników, kiedy nie uda im się strzelić bramki, a widzę próby przyczynienia się do tego i dawanie asyst. Uczestniczył w dwóch bramkach – Özila oraz Alexisa. Naprawdę dzisiaj walczył i pokazał że potrafi walczyć, poświęcić się i bronić piłki.

O tym, czy był to najlepszy występ Walcotta…
– Na tej pozycji, jak najbardziej. W dniu, kiedy doznał kontuzji w meczu z Tottenham też tam grał i rozgrywał wówczas świetne zawody.

O tym, czy Walcott przekonuje na pozycji „9”…
– Zawsze byłem, co do tego przekonany. Wy natomiast nie. Kiedy facet gra nieźle, to o wiele łatwiej znaleźć ludzi, którzy do tego przekonani.

O Alexisie…
– Ma mały problem z pachwiną. Niestety wyjeżdża do Chile na mecze reprezentacji. Nie można go powstrzymać przed udaniem się tam, ponieważ bardzo kocha grę dla swojego kraju i zagra przeciwko Brazylii[w piątek] i Peru[we wtorek]. Są to mecze, których nie przegapi, szczególnie z Brazylią. Miejmy nadzieję, że powróci w dobrej formie.

O zwolnieniu Brendana Rodgersa…
– Zawsze jestem smutny, gdy przytrafiają się takie rzeczy i myślę, że jest jakościowym menedżerem. Niestety na trenerach ciąży wielka presja. To co dokonał w Liverpoolu, to bycie o krok od wygrania Premier League. Był tego bardo bliski w porównaniu do innych menedżerów tego klubu. Jednak czasem tak się dzieje i życzę mu powodzenia. Myślę, że niedługo znajdzie zatrudnienie.

O Bellerinie…
– Poprawił swoją grę w defensywie i myślę, że jego występ w tym aspekcie był lepszy od tego z Olympiakosem, jak u większości naszych obrońców. Pod tym względem odpowiedzieliśmy bardzo udanie i on był tego częścią. Jest bardzo dobry w przechodzeniu z obrony do ataku, ale dziś nawet w powietrzu wygrał kilka zaskakujących główek. Ma 20 lat i kiedy patrzysz na to, czego już dokonał, to oznacza, że ma przed sobą wielką przyszłość.

O utrzymaniu formy…
– Mam zamiar się modlić, żeby teraz wszyscy zawodnicy wrócili ze zgrupowań reprezentacji bez żadnego urazu, ponieważ już mamy wąski skład. W najbliższej kolejce gramy z Watford i we wtorek z Bayernem Monachium. Musimy zaprezentować się tak samo.

O wykonaniu kroku w kierunku mistrzostwa…
– Wygranie wielkiego meczu zawsze jest krokiem. Jesteśmy w tym wyścigu i zaledwie dwa punkty za Manchesterem City, więc mam nadzieję, że dzisiejszy występ doda nam wiary, że możemy walczyć.

 

Źródło: Arsenal.com

O Marcin Lipiński

Redaktor naczelny Arsenalnews.pl. Obecnie student I roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wierny kibic Arsenalu, który dla Was z całą ekipą dostarcza najważniejsze informacje o ukochanym klubie z Londynu.

Zobacz również

Transmisja: CSKA Moskwa vs Arsenal

Serdecznie zapraszamy do transmisji. Transmisja rozpocznie się 12 kwietnia 2018 o godzinie 21:05 Transmisja w ...

4 komentarze

  1. Czizas, żeby tylko wszyscy zdrowi wrócili z tych reprezentacji, a Bayern możemy spokojnie pyknąć

    • Oj Marcin, chciałbym być takim optymistą jak Ty 😀 Jak na razie to Bayern wydaje się jedyną drużyną w europie która mogłaby wygrać ligę mistrzów, a patrząc po pierwszych kolejkach i doświadczeniach ostatnich lat to będzie dobrze jeśli jakakolwiek drużyna z Anglii dojdzie do półfinałów.

  2. Wenger czemu pozwalasz na to że Sanchez będzie jechał do Chile kiedy ma kontuzje?

Dodaj komentarz

albo