Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki o Wengerze / Ciekawostki o Arsene Wengerze – #37 – Wielokulturowość w szatni oraz doskonały zarobek na Le Sulk
Anelka; Arsene Wenger;

Ciekawostki o Arsene Wengerze – #37 – Wielokulturowość w szatni oraz doskonały zarobek na Le Sulk

Kolejna środa kolejne ciekawostki. Zapraszamy do lektury.

Szatnia zaczęła się nagle zmieniać, stała się bardziej wielokulturowa. Ray Parlour wspomina, że Wenger bardzo umiejętnie kształtował stosunki między zawodnikami – zmierzał do tego, aby stanowili jedność i czuli się zgranym zespołem.

Parlour stwierdził:

  • Pamiętam pierwsze chwile Manu Petita w klubie. Przechodził obok i kompletnie nas ignorował, a my myśleliśmy, że to w sumie nieuprzejme. W naszej szatni można mu było jednak zwrócić uwagę, powiedzieć, że ma się przywitać. Gdyby się nie zmienił, obcięlibyśmy mu ten jego kucyk!.

Stephen Hughes w następujący sposób wspomina tamten okres zmian:

  • Anglicy, którzy znajdowali się już w zespole, to były nie lada gagatki. Mieliśmy naprawdę mocną szatnię. Dzisiaj śmieję się za każdym razem, gdy piłkarze opowiadają, jak świetnie się dogadywali. Myślę sobie wtedy: „Jak to? Przecież się nie znosili!”. Tak naprawdę nie miało to jednak znaczenia. Patrzę na wielkie zdjęcie zespołu, który w 1998 roku sięgnął po dublet, i myślę, że tworzyliśmy naprawdę silną, choć pełną indywidualności grupę.
  • Może to szalone, ale zawsze się wzajemnie kontrolowaliśmy – gdy pozwalaliśmy sobie na zbyt wielkie rozluźnienie lub za duże szaleństwa, sami przywoływaliśmy się do porządku. Wrighty był wyjątkowy. Bardzo dobrze traktował mnie zawsze Dennis, który miał świetne poczucie humoru, był jednocześnie dosadny i zabawny. To bez wątpienia jeden z najzabawniejszych ludzi, jakich znam. […] Marc lubił głupie żarty, co też bardzo mi pasowało. Dennis nieustannie starał się wyprowadzić z równowagi Martina. Siedziałem i się śmiałem, a Martin się wygłupiał. Uwielbialiśmy własne towarzystwo. Dennis był uroczym facetem, a przy tym przezabawnym.
  • W sumie stosunki między nami były dość dziwne. Przy jednym stoliku siedzieli Francuzi, przy drugim Anglicy, a nas – mnie, Marca, Martina i Dennisa – nazywałem wyrzutkami. Martin nie wydawał się wystarczająco cool, żeby siedzieć z Anglikami, a ja byłem dziwakiem, który zawsze dzielił pokój z Martinem. Dałem się w to wrobić, a poza tym chłopaki z Holandii uwielbiali nas dwóch.

Najbardziej interesującym i pewnie najmniej znanym z nowych zawodników był Nicolas Anelka, nastolatek podebrany Paris Saint-Germain, za którego Arsenal musiał zapłacić ledwie 500 tysięcy funtów. Po dwóch latach Francuz przeszedł do Realu Madryt za 22,5 miliona funtów – to było brzydkie i gorzkie rozstanie, zwłaszcza że Anelka bardzo wiele zawdzięczał Arsenalowi i Wengerowi.

W prasie nazywano go Le Sulk, ale przez dwa niesamowite sezony zaliczył mnóstwo świetnych występów w barwach Arsenalu.

Można powiedzieć, że pozyskanie Anelki odzwierciedlało wszelkie cechy Wengera – jego wiarę w młodych piłkarzy, ich szybkość, siłę i umiejętności. Anelka wszystko to miał. Pod wodzą Wengera nie tylko zdobywał trofea dla Arsenalu, ale rozwinął się także piłkarsko. Przebojem wdarł się do pierwszego składu i zarobił dla klubu mnóstwo pieniędzy. Za czasów Wengera nie brakowało przykładów graczy, którzy przyszli do klubu za grosze, a potem udało się ich odsprzedać za olbrzymie kwoty. Emmanuel Adebayor zarobił dla Arsenalu niemal 20 milionów funtów, Kolo Touré około 18 milionów, Robin van Persie także 20 milionów funtów.

Serdecznie zapraszamy na następne ciekawostki już za tydzień.

Źródła:

  • Książka: Arsene Wenger Generał i jego kanonierzy – John Cross – wydana przez Wydawnictwo SQN, udostępniona przez sportową księgarnie internetową www.LaBotiga.pl

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Transmisja: CSKA Moskwa vs Arsenal

Serdecznie zapraszamy do transmisji. Transmisja rozpocznie się 12 kwietnia 2018 o godzinie 21:05 Transmisja w ...

Dodaj komentarz

albo