Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki o Wengerze / Ciekawostki o Arsene Wengerze – #35 – Czas na obcokrajowców w szatni
Arsene Wenger; Patrick Vieira;

Ciekawostki o Arsene Wengerze – #35 – Czas na obcokrajowców w szatni

Kolejna środa kolejne ciekawostki. Zapraszamy do lektury.

W szatni sceptycznie odnoszono się do nowych transferów. Tony Adams, niepewny samego Wengera oraz przyszłych nowych kolegów, powiedział swoim partnerom:

  • Ściągnął jakiegoś Rémiego Garde’a i Patricka Vieirę. Nigdy o nich nie słyszałem.

Vieira momentalnie zrobił wrażenie na boisku, choć zaraz po przyjeździe prawie nie mówił po angielsku. Był szybki, potężny i silny. Najpierw wyróżnił się w swoim pierwszym meczu rezerw, a potem stawał się już tylko coraz lepszy. Garde nie okazał się aż tak dobry, a inni zawodnicy traktowali go z pewną podejrzliwością; był normalnym i lubianym facetem, ale piłkarze podejrzewali go o to, że donosi Wengerowi, co się dzieje w szatni. Garde i Arsène byli ze sobą zżyci, ich relacja wyglądała inaczej niż w przypadku pozostałych piłkarzy. Niewykluczone, że ze strony Wengera było to bardzo mądre posunięcie.

Nagle okazało się, że menedżer ściąga zawodników z zagranicy. Choć dziś wydaje się to dziwne, do tamtego momentu Arsenal był głównie zespołem brytyjskim. Wpisywało się to w szerszy trend. W sezonie 1995/96, czyli na rok przed pojawieniem się Wengera, we wszystkich 92 klubach ligowych wystąpiło 101 zagranicznych piłkarzy. W sezonie 1996/97 liczba ta wzrosła do 176. W pierwszym meczu Wengera, wygranym 2:0 z Aston Villą w październiku 1996 roku, Vieira był jedynym nie-Brytyjczykiem na boisku. Arsenal wystąpił wtedy w następującym składzie: David Seaman, Lee Dixon, Nigel Winterburn, Patrick Vieira, Steve Bould, Tony Adams, Martin Keown, David Platt, Ian Wright, Paul Merson, John Hartson. Ray Parlour wszedł jako zmiennik.

Inwazja obcokrajowców dopiero się zaczynała. Kibice innych klubów kręcili na to nosem, tymczasem fanom Arsenalu zupełnie to nie przeszkadzało: w ich zespole pojawili się najwyższej klasy piłkarze, którzy zaczęli podnosić poprzeczkę, jeśli chodzi o talent, technikę i styl gry. Cudzoziemcy wnieśli też powiew świeżości po okresie nudnej gry pod wodzą Grahama i Riocha, któremu nie udało się za wiele zmienić.

Serdecznie zapraszamy na następne ciekawostki już za tydzień.

Źródła:

  • Książka: Arsene Wenger Generał i jego kanonierzy – John Cross – wydana przez Wydawnictwo SQN, udostępniona przez sportową księgarnie internetową www.LaBotiga.pl

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Transmisja: CSKA Moskwa vs Arsenal

Serdecznie zapraszamy do transmisji. Transmisja rozpocznie się 12 kwietnia 2018 o godzinie 21:05 Transmisja w ...

Dodaj komentarz

albo