Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki o Wengerze / Ciekawostki o Arsene Wengerze – #33 – Jaki jest pod skorupą poważnego człowieka

Ciekawostki o Arsene Wengerze – #33 – Jaki jest pod skorupą poważnego człowieka

Po delikatnej przerwie czas na kolejne ciekawostki o Arsene Wengerze.

Wenger był bardzo poważnym człowiekiem: niewiele się śmiał, czasami bywał humorzasty, chociaż rzadko podnosił głos w ośrodku treningowym. Tak naprawdę jednak lubi pożartować, ma świetne poczucie humoru i w owym czasie czerpał wiele radości z pracy w Arsenalu.

Nie ulega wątpliwości, że nie zależało mu na byciu obiektem żartów, sam jednak często dołączał do zabawy. Jego niezdarność wywoływała w szatni spore rozbawienie. Stała się jedną z jego słynniejszych cech, bo też czasami trudno wyobrazić sobie poważnego i inteligentnego mężczyznę, który zajmuje się rzeczami, cóż, dość głupimi.

Podczas jednego z pierwszych treningów Wenger pojawił się z wielką siatką pełną piłek. Postawił ją na ziemi i zaczął szukać otworu, przez który wyjmuje się te piłki. Im dłużej nie mógł go znaleźć, tym bardziej plątał się w tej siatce, aż wreszcie się potknął i upadł.

Natychmiast podbiegł do niego Pat Rice, jego wierny asystent, który podjął próbę uwolnienia menedżera Arsenalu, przez co uczynił tę absurdalną scenę jeszcze zabawniejszą.

Inna taka sytuacja zdarzyła się w hotelu, gdzie piłkarze zamieszkali na dzień przed wyjazdowym meczem z Aston Villą. Kelnerzy podali im główne danie, deser (szarlotka) wjechał natomiast na wózku bufetowym. Wenger, który siedział przy stoliku z innymi członkami kadry szkoleniowej, dokończył właśnie główne danie i poszedł po kawałek szarlotki. Chwycił nóż, ukroił sobie kawałek ciasta i nałożył na talerzyk. Gdy się odwrócił, aby odłożyć nóż na wózek, szarlotka ześlizgnęła mu się na podłogę. Kompletnie nieświadomy tego Wenger wrócił na swoje miejsce z pustym talerzykiem. Oczy wszystkich zawodników były zwrócone na menedżera, a ten usiadł, chwycił widelec i nagle zobaczył, że jego talerz jest pusty. Zdumiony, zaczął się rozglądać, a zawodnicy ledwie hamowali się od śmiechu.

Następne ciekawostki o Arsene Wengerze już w kolejną środę.

Źródła:

  • Książka: Arsene Wenger Generał i jego kanonierzy – John Cross – wydana przez Wydawnictwo SQN, udostępniona przez sportową księgarnie internetową www.LaBotiga.pl

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Transmisja: CSKA Moskwa vs Arsenal

Serdecznie zapraszamy do transmisji. Transmisja rozpocznie się 12 kwietnia 2018 o godzinie 21:05 Transmisja w ...

Dodaj komentarz

albo