Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / FEATURED / Finał FA Cup 2017 – zapowiedź

Finał FA Cup 2017 – zapowiedź

W tym roku dojdzie do wielkiej konfrontacji pomiędzy Arsenalem a Chelsea.

Ten sezon to najgorszy sezon Arsenalu pod wodzą Arsèna Wengera, gdyż drużynie z Emirates Stadium nie udało się zakwalifikować do Champions League, a zdobycie pucharu FA Cup może tylko troszkę, złagodzić złość kibiców Kanonierów. Inaczej jest w drużynie Chelsea.

Drużyna pod wodzą Antonio Conte zdobyła w tym sezonie mistrzostwo kraju i ma okazje na zdobycie dubletu. W tym sezonie te kluby spotkały się 2 razy w lidze, w pierwszym meczu lepsi byli piłkarze Kanonierów, którzy wygrali pewnie 3-0 na swoim boisku, ale już w drugim meczu drużyna Chelsea pokazała, co potrafi wygrywając 3-1.

Do tej pory obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą 189 razy, 73 razy Arsenal wygrywał, 54 razy padł remis, a 62 razy zwycięstwo padło łupem Chelsea. Swoje najwyższe zwycięstwo Arsenal odniósł 30 Listopada 1930 roku, wygrywając wtedy 5-1 na stadionie Chelsea. Natomiast swoje najwyższe zwycięstwo Chelsea nad Arsenalem odniosła 22 Marca 2014, wygrywając 6-0 na swoim terenie. Jest to pamiętna data dla kibiców Arsenalu.

Trzeba pamiętać, że pomiędzy tymi klubami dochodziło do wielkich transferów albo jak to inni mówią „do wielkich zdrad” . Obecnie w drużynie Chelsea występuje były zawodnik Arsenalu, jest nim Cesc Fàbregas. Ten sam zawodnik, który powiedział w 2010 roku „Jeśli kiedykolwiek założę koszulkę Chelsea, macie moją zgodę na zabicie mnie” , a teraz występuje w zespole Chelsea. Cesc Fàbregas to nie jedyny zawodnik, który wolał grać w Chelsea zamiast w Arsenalu.

Po tym meczu prawdopodobnie dowiemy się co z przyszłością Arsèna Wengera w Arsenalu. Trener Kanonierów dalej nie podpisał nowej umowy z Arsenalem, a obecna umowa wygasa wraz z zakończeniem tego sezonu.

Mecz odbędzie się 27.05.2017 o godzinie 18:30 na Wembley Stadium.

O bucik619

Zobacz również

Emirates Stadium

Transmisja: Arsenal vs Stoke

Serdecznie zapraszamy do transmisji. Transmisja rozpocznie się 1 kwietnia 2018 o godzinie 14:30 Transmisja w ...

Dodaj komentarz

albo