Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Wypowiedzi / Były Kanonier o Arsenalu / Legenda Arsenalu otwiera boisko w Indonezji

Legenda Arsenalu otwiera boisko w Indonezji

W sobotę legenda Arsenalu, Ray Parlour oficjalnie otworzył jeden z trzech nowych boisk w jednej z najbardziej niekorzystnych slamsów Północnej Jakarty w Indonezji.

Piłkarski projekt został zbudowany za pomocą The Arsenal Foundation oraz globalnego partnera charytatywnego Save the Children, dzięki pozyskanym w ostatnim sezonie Arsenal spotkaniu charytatywnym „Night to Inspire”.

Program używa piłki jako narzędzia, które pozwala dzieciom walczyć o swoje prawa i uciec od trudnej sytuacji. To daje zagrożonym dzieciom bezpieczne miejsce do gry, pomaga zbudować zaufanie i zachęca do pracy zespołowej wśród chłopców i dziewcząt.

W ramach wizyty Ray zagrał z dziećmi i dołączył do sesji treningowej w Arsenal Soccer School prowadzonej przez trenera Drew Tylera.

Rozmawiając o jego wizycie, Ray powiedział:

  • Piłka była ogromną częścią mojego życia i dała wiele możliwości. Widząc jak piłka, sprawia różniące w życiu dzieci, to jest coś wspaniałego.
  • Poznałem młodego chłopca zwanego Dhani, który mieszka na ławce na skraju wysypiska śmieci. Musiał porzucić szkołę, aby pracować i wesprzeć swoją rodzinę. Widząc, jak żyje i usłyszeć jego historię sprawia, iż otwierasz oczy. Na jego twarzy widać codzienny trud, ale piłka sprawia, że wraca do niego troszkę dzieciństwa i sprawia uśmiech na jego twarzy.
  • Jestem dumny z tutejszego uczestnictwa Arsenalu i Save the Children. Używamy nazwy Arsenalu i naszych zasobów, aby dać dzieciom lepszą przyszłość. To wspaniałe.

Fajar Jasmin, z Save The Children w Indonezji powiedział:

  • Północna Jakarta jest domem dla ponad 1,6 milionów osób i jest tam wielka koncentracja slamsów. Wiele dzieci z tego regionu żyją w ekstremalnym ubóstwie i mierzą się z socjalnym odrzuceniem dzień w dzień. Są zmuszeni do mieszkania w niestabilnych warunkach i dotyka ich wykorzystywanie, zaniedbanie i brak przestrzeni publicznej.
  • Dzięki funduszom zebrany z meczu Arsenal Legends, w którym to brał udział Ray, Fundacja Arsenalu oraz Save the Children mogli pracować wspólnie, aby użyć mocy piłki i nazwy Arsenalu, aby zbudować boiska i uruchomić podobny program dla zagrożonych dzieci w Somalii i Jordanii.

 

 

Źródło: Arsenal.com

 

Serdecznie zapraszamy do aktywności na naszej stronie internetowej. Do wygrania nagrody, wiecej informacji tutaj.

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Viv Anderson o Georgu Grahamie

Wraz z objęciem przez Grahama posady rozpoczęły się czasy, w których Arsenal słynął z doskonale ...

Dodaj komentarz

albo