Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Wypowiedzi / Były Kanonier o Arsenalu / Viv Anderson o swoim Manc Dream
1987: Viv Anderson of Manchester United pose with a football. Mandatory Credit: Russell Cheyne/Allsport

Viv Anderson o swoim Manc Dream

W 1984 został piłkarzem Arsenalu (Puchar Ligi w 1987), od 1987 przez trzy sezony występował w barwach Manchesteru United. Dlaczego wybrał Manchested United? Oto jego historia:

  • Kiedy miałem 16 lat pojechałem pociągiem na rok do United. Na boiskach byli tacy jak Bobby Charlton, George Best, Denis Law. Jednak po roku powiedziano mi, że mnie nie chcą, wiec wróciłem do Nottingham, gdzie miałem debiut w Forest w wieku 17 lat. – powiedział Viv
  • Tak więc to okazało się dobre dla mnie. Jednakże zawsze chciałem zagrać dla United. Po finale Littlewoods Cup, otrzymałem telefon od Bryana Robsona, który miał miejsce w reprezentacji Anglii. “Nowy manager Alex Ferguson cię chce” – powiedział. Widocznie był pod wrażeniem, jak sobie radziłem – i jak wstawiałem się za kolegów – kiedy utraciliśmy na Old Trafford nasz bieg niepokonanych.
  • Pamiętam, że David Rocastle został odesłany, pod tym, jak został sprowokowany przez Normana Whitesida, poszedłem wtedy do „Wielkiego Norma” i powiedziałem: „Lubisz, kiedy młode dzieciaki są odsyłane, Norman?”. Ten odwrócił się, wiec stanąłem przy nim i powiedziałem: „No dalej. Uderz mnie. Uderz mnie.”. Nie zrobił tego i prawdopodobnie bardzo dobrze. W każdym razie Fergie polubił to, co zobaczył. Spotkałem Fergiego w Nottinghamie i zdecydowałem przenieść się na północ.
  • Powróciłem do domu i powiedziałem do swojej żony: „Przenosimy się do Manchesteru!”. Nie była za bardzo zadowolona, bo dopiero co kupiliśmy dom. Jednakże chciałem to zrobić. Miałem trzy wspaniałe lata w Arsenalu, zakończone zwycięskimi medalami, ale miałem niedokończony biznes w Old Trafford.
  • Naprawdę muszę to powiedzieć. Nie było żadnego innego klubu na świecie, dla którego opuściłbym Arsenal. Taka jest prawda. To była sprawa osobista z moich młodzieńczych lat. W przeciwnym razie zostałbym na Highbury bez dwóch zdań.

 

Źródło: Arsenal Magazine

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Transmisja: CSKA Moskwa vs Arsenal

Serdecznie zapraszamy do transmisji. Transmisja rozpocznie się 12 kwietnia 2018 o godzinie 21:05 Transmisja w ...

Dodaj komentarz

albo