Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Wypowiedzi / Były Kanonier o Arsenalu / Viv Anderson o Wembley ’87

Viv Anderson o Wembley ’87

Pierwszy czarnoskóry reprezentant Anglii. dwukrotnie triumfował w Pucharze Europy (1979, 1980). Zwyciężał także w Pucharze Ligi. W 1984 został piłkarzem Arsenalu (Puchar Ligi w 1987). Jak wspomina Wembley w 1987 roku, posłuchajcie:

  • Spurs miało Glenna Hoddle oraz Ossiego Ardillesa. Mieliśmy Iana Allinsona i młodego Nialla Quinna.
  • Jednakże przekręciliśmy Spurs w niezapomnianym półfinale – ja strzeliłem jedną bramkę w tych rozgrywkach – aby dostać się na Wembley.
  • Te młode chłopaki, które przybyły, naprawdę błyszczały w tym sezonie i w tych półfinałach. Nigdy się nie podaliśmy.
  • Zasłużyliśmy na to, aby dostać się na Wembley pierwszy raz od 1980 roku. Wielki boże jak świętowaliśmy po zwycięstwie na White Hart Lane. Liverpool był dominującym zespołem w tej erze i wiedzieliśmy że będzie ciężko w tym finale – ale zawsze wierzyliśmy.
  • Również należy pamiętać, że Puchar Ligi w 1987 był czymś większym niż teraz. To było naprawdę ważne dla każdego klubu. To było wielkie. Strzelili pierwszą bramkę przy pomocy Iana Rusha. Jednak wyrównaliśmy przy pomocy Charlie Nicholasa – ja dośrodkowałem do niego. Potem Charlie zdobył bramkę rykoszetem w drugiej połowie, co dało nam zwycięstwo. Ugięcie, rykoszet, nazwij to jak chcesz.
  • Jednakże każdy zapamiętał rezultat i to jest to, co się liczy. Ten rezultat rozpoczął spiralę sukcesu Arsenalu w ostatnich latach. Wygrałem Puchary Europejskie, Puchary ligi i tytuł, a to było dla mnie szczególne. W Forest byłem dzieciakiem. W Arsenalu byłem starym człowiekiem pomagającym dzieciakom na Highbury.
  • Mówiąc o tym, Paul Merson jest jednym z nich. Niezapomnianym wspomnieniem jest Merse, który chodził wokół szatni i kamerował uroczystości pomeczowe. Był wszędzie. Myślę, że właściwie to mogła być jego praca. Dalej mam gdzieś w domu kasetę z nagraniem. Będę musiał ją odkopać.

 

Źródło: Arsenal Magazine

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Transmisja: CSKA Moskwa vs Arsenal

Serdecznie zapraszamy do transmisji. Transmisja rozpocznie się 12 kwietnia 2018 o godzinie 21:05 Transmisja w ...

Dodaj komentarz

albo