Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki o Wengerze / Ciekawostki o Arsene Wengerze – #32 – Problem picia u zawodników (część 2)

Ciekawostki o Arsene Wengerze – #32 – Problem picia u zawodników (część 2)

Wenger nie zaczął od całkowitego zakazu picia, ale przesunął granice tego co wolno. Na przykład w czasach Grahama i Riocha w luksusowym autokarze zespołu podawano piwo, pizzę, a także pieczone dania z winem. Jedzenie pozostało bez zmian, Wenger wyeliminował natomiast alkohol, ponieważ twierdził, że piłkarze powinni właściwie regenerować się po meczu. Drużynie przestano podawać alkohol także w strefie dla piłkarzy na stadionie Highbury. To akurat z szacunku dla Tony’ego Adamsa, który wyznał publicznie, że jest alkoholikiem.

„Ekipę z końca autokaru” tworzyli delikwenci w stylu Raya Parloura, Steve’a Boulda czy młodego pomocnika Stephena Hughesa. Gdy ta głośna i rozrywkowa grupka rozsiadała się w tylnej części autobusu, można się było poczuć jak za szkolnych lat. Szczególnie zabawna historia wydarzyła się podczas powrotu z dalekiego wyjazdu w początkowym okresie pracy Wengera w Arsenalu. Do tej pory układny i raczej łagodny menedżer zbeształ swoich piłkarzy, bo postanowił dać im jasno do zrozumienia, że przegięli.

W tamtym okresie w autokarze Arsenalu podawano jedzenie z Marks & Spencer, od kanapek, przez sałatki, aż po desery. Piłkarze siedzący z tyłu rzucili się na desery, takie jak tiramisu czy tort szwarcwaldzki. Założyli się, który z nich zje najwięcej porcji puddingu. Wszyscy przegrani mieli wypłacić zwycięzcy po 100 funtów, od gotówki ważniejszy był jednak szacunek w szatni.

Hughes wspomina to następująco:

  • Myśleliśmy, że nic nie zauważy, ale o wszystkim sie dowiedział. Był wściekły. Jeśli mnie pamięć nie myli, wygrał Ray, który zaczął swój piąty pudding!
  • Gdy wysiadaliśmy z autokaru, było nam niedobrze i bolały nas żołądki. Rechotaliśmy, wsiadając do samochodów. Rano Wenger wezwał nas wszystkich do siebie i powiedział nam, że to nie ma prawa więcej się powtórzyć.

 

 

Źródła:

  • Książka: Arsene Wenger Generał i jego kanonierzy – John Cross – wydana przez Wydawnictwo SQN, udostępniona przez sportową księgarnie internetową www.LaBotiga.pl

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Transmisja: CSKA Moskwa vs Arsenal

Serdecznie zapraszamy do transmisji. Transmisja rozpocznie się 12 kwietnia 2018 o godzinie 21:05 Transmisja w ...

Dodaj komentarz

albo