Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki o Wengerze / Ciekawostki o Arsene Wengerze – #23 – Etykieta w szatni dla Arsene Wengera

Ciekawostki o Arsene Wengerze – #23 – Etykieta w szatni dla Arsene Wengera

Etykieta w szatni dużo dla niego znaczy, wiele uwagi poświęca temu, jak powinien zachowywać się menedżer, jak traktować piłkarzy, jak ich motywować i podnosić na duchu.

  • Owszem, zdarza mi się użyć ostrzejszych słów w przerwie meczu, trzeba jednak umieć dostosować się do zespołu – stwierdził sam Wenger.
  • W Japonii musiałem bardzo uważać, bo to, co w angielskiej szatni uchodzi za normę, w japońskiej szatni mogłoby szokować”.

W minionych latach nie brakowało menedżerów, którym zdarzało się wybuchnąć w szatni. Pewnie najsłynniejszym incydentem tego rodzaju był przypadek sir Aleksa Fergusona; w przypływie wściekłości kopnął but, który trafił w głowę Davida Beckhama, co poskutkowało założeniem szwów. U Wengera takie rzeczy są nie do pomyślenia, nawet gdy ze złości wychodzi z siebie.

Arsène zaadaptował się do nowej dla siebie kultury angielskiej, a szatnia powoli przystosowała się do niego. Piłkarze dostrzegli wreszcie zmianę w podejściu menedżera. Niektóre zwyczaje zachował, a inne nieco zmodyfikował – pozwolił piłkarzom na głośną muzykę w szatni przed meczem, lecz w pozostałych elementach przygotowań poprzedzających spotkania kładzie nacisk na spokój i wyciszenie.

Niektórych piłkarzy wręcz irytuje brak połajanek ze strony menedżera. Przypadki głośnych kłótni Wengera ze swoimi piłkarzami można policzyć na palcach jednej ręki. Po prostu taki jest: cichy, spokojny, poukładany. To jego sposób prowadzenia zespołu, na tym polega jego metoda i filozofia. Zdarza mu się stracić cierpliwość na konferencji prasowej, ale i to raczej rzadko. Zwykle dochodzi do tego po przegranych meczach wyjazdowych w europejskich pucharach, gdy zespół się spieszy, by opuścić stadion i dotrzeć autokarem na lotnisko. Największy stres wywołuje w nim organizowanie podróży. Bywało i tak, że wygonił z autokaru Paula Johnsona, wieloletniego pracownika klubu odpowiedzialnego za przygotowywanie wyjazdów pierwszego zespołu, aby ten rozładował korek na drodze. Przecież Arsenal musi dojechać na dworzec kolejowy, by chłopcy mogli wrócić do domu. Z relacji świadków wynika, że Wenger ze złością uderzał w deskę rozdzielczą, podczas gdy Johnson desperacko usiłował rozładować korek na moście (i nawet mu się udało!). Już na początku pracy w Arsenalu Wenger udowodnił zatem, że bardzo różni się od innych menedżerów.

 

 

Źródła:

  • Książka: Arsene Wenger Generał i jego kanonierzy – John Cross – wydana przez Wydawnictwo SQN, udostępniona przez sportową księgarnie internetową www.LaBotiga.pl

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Transmisja: CSKA Moskwa vs Arsenal

Serdecznie zapraszamy do transmisji. Transmisja rozpocznie się 12 kwietnia 2018 o godzinie 21:05 Transmisja w ...

Dodaj komentarz

albo