Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Felietony / Felietony o piłce / Najbardziej otwarta Liga Mistrzów od lat

Najbardziej otwarta Liga Mistrzów od lat

We wtorek Arsène Wenger był w rozległym nastroju przed ważnym spotkaniem w grupie A w Champions League, w którym to zmierzymy się z Paris Saint Germain.

Manager został zapytany o to, czy Angielskie kluby czynią postęp w Europie, jak bardzo jest pewny szans Arsenalu i tak dalej.

Oto co powiedział:

Jak ważne jest zakończenie na szczycie grupy A…

– Czytałem dzisiaj rano, iż Real Madryt nie jest pewny czy dobrze jest zakończyć na pierwszym, czy drugim miejscu! Problem jest taki, że jak zakończysz na drugim miejscu i dostaniesz złą parę wszyscy powiedzą, że jest to „twoja wina”. Wiesz, że chcesz zakończyć pierwszy, wiesz o tym. Czy jest jakaś różnica? Nie wiem w grupie Realu Madryt czy Dortmundu. Inne grupy mogą spojrzeć na nas i pomyśleć „Paris Saint Germain czy Arsenal – kto jest lepszy? Nie wiem.”.

– Jednak chcemy zakończyć na pierwszym, ponieważ chcemy wygrać spotkanie. Myślę, że ważniejsze od spekulacji jest wykonanie swojej pracy [Wenger w tym miejscu źle sklecił zdanie]. Kiedy grasz u siebie przeciwko dużej drużynie chcesz wygrać. Kiedy powiem ci, że mieliśmy ostatnio zająknięcie, kiedy graliśmy przeciwko Tottenham i wygrywaliśmy 1-0, a jednak nie udało nam się wygrać. Potrzebujemy pokazać, że potrafimy to przełamać.

Na temat przesyłania oświadczenia…

– Rozmawiałem o tym z moimi pracownikami, zanim tutaj przybyłem. To jest fascynujące dla mnie, kiedy patrzysz przez Europę i masz wszystkich swoich zawodników na wyjeździe, powracają i mają za sobą wielkie spotkania. AC Milan-Inter Milan, Atletico Madrid-Real Madryt, Dortmund-Bayern, Man United-Arsenal. Zawodnicy powracają, wyjeżdżają następnego poranka, grają w sobotę rano. Nie narzekam, ponieważ to samo jest w Man United i nie jest to idealne.

Na temat pomocy w organizacji spotkań…

– To trudne. W Anglii wrzucasz wszystkie spotkania w komputer i masz wiele różnych rzeczy takich jak Arsenal nie może grać u siebie w ten sam dzień co Tottenham. To jest bardzo trudne. To nie jest idealne, ale musimy się zaadoptować.

Na temat tego, czy Angielskie kluby zbliżają się do czołowych drużyn…

– Tak, czuje to. Dla przykładu, Man City, które wygrywa z Barceloną. Mamy okazję pokazać to przeciwko Paris Saint Germain. Jednak przed spotkaniem Champions League musisz się do tego przygotować. Dzisiaj, spotkanie w Premier League jest spotkaniem, na które musisz się przygotować. Gdziekolwiek jesteś różnica w Champions League jest taka, że drużyny grają w piłkę. W Premier League, nawet jak masz 80 procent posiadania nadal możesz przegrać spotkanie. Dzisiejsza presja w spotkaniach Premier League jest ogromna.

Na temat motywacji przed meczem z PSG…

– Myślę, że chcemy pokazać, że możemy pokonać każdy styl drużyny. To jest to co zrobiliśmy od startu sezonu. Graliśmy z drużyną z innym stylem, drużyną która gra pozycyjne, wolno i szybko. Musimy pokazać, że potrafimy sobie z tym poradzić, ponieważ grają z dużą ilością posiadania i nagle grają szybko z Cavanim, Lucasem Moura. Oni potrafią przyspieszyć grę. Musimy pokaząć, że potrafimy sobie poradzić z takim stylem. Z innym stylem, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. W Angli zawsze gramy mocno.

Na temat tego, czy PSG ma przewagę, ponieważ PL jest takie intensywne…

– Nie wiem. PSG ma przewagę, ponieważ mogą zarządzać swoją grą. Grali przeciwko Nates i grali na 80, 90 procent. Graliśmy z Man United z brakiem miejsca, chociaż na jeden procent.

Na temat spotkania ciężkich drużyn w ostatniej 16…

– Monako na bok, nie powiodło nam się przeciwko Monako i to jest coś, czego nigdy nie zapomnę. Jednak nie wiem. Poczuje się winny, kiedy skończymy na drugiej pozycji i będziemy mieć ciężkie spotkania. Zakończmy na pierwszym i przynajmniej będziemy mieć przewagę, aby zagrać drugie spotkanie u siebie. Miejmy nadzieje, że nie będzie kontuzji i będziemy mieć wszystkich dostępnych.

Na temat tego, czy Arsenal jest gotowy, aby konkurować w Europie…

– Myślę, że jesteśmy.

Na temat tego, czy jest to najbardziej otwarta Liga Mistrzów od lat…

– Tak. Muszę przyznać, iż oglądałem Real Madryt przeciwko Atletico Madryt w sobotę i byłem pod wrażeniem. Wyglądają w tym momencie na najbardziej niebezpieczne strony.

Na temat tego, czy Angielskie nie są za daleko od takich drużyn jak Real, Barcelona i Bayern Munich…

– Nie .

 

Źródło: Arsenal.com

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Arsene Wenger

Wenger na temat kończących się kontraktów

Konferencja prasowa Arsène Wengera po raz kolejny została zdominowania pytaniami na temat przyszłości Alexisa i ...

Dodaj komentarz

albo