Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / FEATURED / Wenger o Expected goals – Oczekiwany wynik? 5-2. Rzeczywisty wynik? 1-3
Arsene Wenger

Wenger o Expected goals – Oczekiwany wynik? 5-2. Rzeczywisty wynik? 1-3

Mieliśmy 32 strzały w meczu przeciwko Manchesterowi United – średnio częściej niż w każdej minucie – jednak po 96 emocjonujących minutach mieliśmy tylko jedną bramkę i brak punktów

‘Oczekiwany wynik’ (Expected goals czy xG) to wskaźnik, który był bardziej znaczący w tym sezonie, bazując na tym pomiarze, powinniśmy wygrać mecz 5-2.

Jedynym wynikiem, który ma znaczenie, to ilość zdobytych bramek – a tego było mało po obu stronach boiska.

Oto przemyślenia Arsene Wengera:

Na temat oczekiwanego wyniku 5-2 na korzyść Arsenalu…

• Tak, oczywiście [to jasne]. Jeżeli widziałeś grę. To, co w futbolu jest sprawiedliwe, to, że w tego typach spotkaniach trzeba być skutecznym, a my mieliśmy szanse na zdobycie bramek, nie wykorzystaliśmy ich a ich bramkarz, również miał znakomitą grę.
  • W tego rodzaju spotkaniach od samego początku musicie dyktować swoje mocne strony w pojedynkach z tyłu, a czułem, że od początku z tyłu nasza koncentracja nie była wystarczająco ostra i nie była wystarczająco dominująca.
  • Stworzyliśmy doskonały występ, ale straciliśmy trzy bramki i mieliśmy co najmniej 10 szans, ale nie byliśmy wystarczająco skuteczni w tym polu. To jest rzeczywistość i szkoda mi zawodników, ponieważ nasz duch był wyjątkowy. Jakość naszego występu była znakomita, ale pod koniec dnia nie byliśmy wystarczająco wydajni, ponieważ nie byliśmy skuteczni w obszarach, które mają znaczenie.