Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Książki / Tony Adams. Uzależniony / Tony Adams. Uzależniony – #9

Tony Adams. Uzależniony – #9

Piątek czas wiec na następny fragment znakomitej książki Tony Adams. Uzależniony autorstwa Toniego Adamsa i Iana Ridley’a wydaną przez Wydawnictwo SQN. Jeżeli ominęliście wcześniejsze fragmenty, możecie je znaleźć klikając tutaj.

Po czterech spędzonych w ten sposób dniach odwiozłem nocą dzieci do teściowej, uznając, że tam im będzie lepiej; ze mną się nudziły, bo zupełnie nie byłem w stanie się nimi zająć. Zasłaniałem się tym, że Olivier miał iść do nowej szkoły, ale tak naprawdę chciałem znów być sam, żeby pić bez żadnych przeszkód. No i miałem jeszcze jedną świetną wymówkę – Jane wychodziła z ośrodka i zaczynała program odwykowy, próbując zrozumieć uczucia wobec samej siebie. Jej odejście bolało, ale wywoływało też we mnie wściekłość. Może uważała, że to moje picie przeszkodzi jej w wychodzeniu z prochów. Napisałem do niej dwa listy – w jednym przyznawałem, że podziwiam ją za to, co robi, a w drugim wylałem cały gniew, że mnie zostawia. Szkic tego drugiego ukazał się w „News of the World”, ukradziony prawdopodobnie ze śmietnika pod moim domem.

Wyglądało na to, że powoli wszystko tracę, że picie wszystko pokonuje. A byłem przecież pewien, że to jedyna rzecz, która trzyma mnie przy życiu. Prawda tymczasem była inna. Zacząłem wtedy również pakować się w tarapaty. Pewnego niedzielnego popołudnia poszedłem z kilkoma kumplami od picia do klubu w Covent Garden. Wybuchła bijatyka, a jak wiadomo, każdy pijak przyciąga kłopoty. Kiedy jednemu z moich kolegów ktoś rozkwasił nos, włączyłem się do walki. Pamiętam tylko, że wyrzucono mnie z klubu i że policja zadawała mnóstwo pytań. Wreszcie stwierdzono, że to zwykłe pijackie przepychanki i wypuścili mnie, kiedy trochę wytrzeźwiałem. A w poniedziałek rano znowu byłem pod drzwiami baru, tym razem tego w pobliżu mojego domu, i dobijałem się tam pięć minut przed otwarciem. I wtedy zaczęło do mnie wreszcie docierać, że tylko alkoholik zachowuje się tak w poniedziałkowy poranek. Byłem tam sam, użalający się nad sobą znany sportowiec, który desperacko potrzebuje pierwszego tego dnia drinka. […]

Część dalsze fragmenty już w następny piątek.

Źródła:

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Tony Adams. Uzależniony – #12

Piątek czas wiec na następny fragment znakomitej książki Tony Adams. Uzależniony autorstwa Toniego Adamsa i ...

Dodaj komentarz

albo