Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Książki / Tony Adams. Uzależniony / Tony Adams. Uzależniony – #8

Tony Adams. Uzależniony – #8

Piątek czas wiec na następny fragment znakomitej książki Tony Adams. Uzależniony autorstwa Toniego Adamsa i Iana Ridley’a wydaną przez Wydawnictwo SQN. Jeżeli ominęliście wcześniejsze fragmenty, możecie je znaleźć klikając tutaj.

Dopóki grałem, wszystko było w porządku, wszystko miałem pod kontrolą. Moje poczucie wartości wynikało z tego, co robiłem, a nie z tego, kim byłem. Patrzyłem wtedy w lustro i sam siebie przekonywałem, że muszę się tego trzymać, że muszę zapamiętać, kim jestem w tej chwili. Kiedy jednak zaczynałem pić, znów patrzyłem w lustro i pytałem siebie, dlaczego nie mogę po prostu przestać. Kręciłem się w kółko i czułem się bezwartościowy. Ludzie cenili mnie za to, że byłem Tonym piłkarzem. Tony człowiek nie lubił sam siebie. I podobnie jak odchodziło lato, tak samo odchodził jego duch walki.

Od czasu do czasu między popijawami wpadałem na godzinę lub dwie do domu, żeby załatwić parę spraw, zazwyczaj jednak z przyjaciółmi i znajomymi włóczyłem się po całym Londynie. Kiedy przychodziła moja kolej na opiekę nad dziećmi, po prostu zostawiałem je z teściową mieszkającą w północnej części miasta albo z niańkami czy opiekunkami. Pewnego dnia jednak poczułem się strasznie winny, że je zaniedbuję. Postanowiłem więc zabrać je na wakacje. Pilnowałem się, żeby nie pić. Robiłem to ostatkiem sił. Wreszcie ruszyliśmy w pięciogodzinną podróż do Kornwalii.

Chociaż miałem dobre chęci, wyjazd okazał się kiepskim pomysłem. Mój stan psychiczny nie był na tyle stabilny, bym mógł zajmować się dziećmi. Cały czas myślałem tylko o gorzale. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, jak najszybciej położyłem je spać i – aż przykro mi to przyznać – natychmiast poszedłem do hotelowego baru. Nie chciałem wychodzić na miasto, bo nie wiedziałem, czy będę potem w stanie wrócić. Później odkryłem zresztą, że hotel zatrudnia opiekunki do dzieci. W barze zakumplowałem się natychmiast ze wszystkimi, bo pozwalało mi to zagłuszyć poczucie samotności. Wszystkim stawiałem drinki. Innym razem zamknąłem się po prostu w pokoju z dziećmi i butelką wina. […]

Część dalsze fragmenty już w następny piątek.

Źródła:

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Tony Adams. Uzależniony – #12

Piątek czas wiec na następny fragment znakomitej książki Tony Adams. Uzależniony autorstwa Toniego Adamsa i ...

Dodaj komentarz

albo