Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki o Wengerze / Ciekawostki o Arsene Wengerze – #12 – Pierwsze zmiany na treningach

Ciekawostki o Arsene Wengerze – #12 – Pierwsze zmiany na treningach

W ciągu tygodnia od zmiany trenera zmieniło się niemal wszystko, w dużej mierze dzięki nowym metodom szkoleniowym Wengera. Zawodnicy szybko odczuli różnice.

  1. Pierwszy trening prowadzony przez Francuza tak bardzo różnił się od zajęć organizowanych przez Grahama i Rioha, że wielu piłkarzy do dziś świetnie go pamięta. „co się tu do cholery wyprawia?” – myśleli sobie. Dotąd ćwiczyli stałe fragmenty gry, a potem na koniec mieli małe gierki. Teraz przyglądali się oniemiali, jak na ziemi pojawia się 30 mat. Dotąd rozciągali się na stojąco: sięgali rękami do palców stóp, by rozciągnąć tylną część ud, a potem naciągali nogę, aby rozciągnąć przednie mięśnie ud. Wenger tymczasem oczekiwał, że wszyscy piłkarze położą się na plecach, a potem uniosą kolana i zaczną nimi kręcić, co miało pomóc im rozciągnąć biodra.
  2. Wenger wprowadził również plyometrykę. Porozstawiał poprzeczki podparte na dwóch pachołkach i kazał nad nimi przeskakiwać. Piłkarze wchodzili na ławki, robili wypady do przodu, biegali przez żerdzie. Zależało mu na tym, żeby zawodnicy się ruszali. Chciał zwiększyć ich szybkość i moc. Treningi wyglądały zupełnie inaczej. Były krótkie, intensywne, dokładne i wymierzone co do sekundy. Czasu ze stoperem w ręku pilnował sam menedżer. Często stał nad zawodnikami i kazał powtarzać ćwiczenia tym, którzy nie rozciągali się prawidłowo.
  3. Jedną z najbarwniejszych postaci w tamtej drużynie był Ray Parlour. Oto jak wspomina on te pierwsze dni oraz nową jakość wniesioną przez Wengera: „Nie mieliśmy pojęcia kim jest. Zachodziliśmy w głowę, czy ma jakiekolwiek szanse na sukces w naszym klubie. To była naprawdę ryzykowna decyzja. Ufaliśmy Davidowi Deinowi, bo kochał Arsenal, zawsze dbał o jego dobro i chodził na wszystkie mecze, nawet te grane przez młodszych chłopców z juniorów. To właśnie David Dein powiedział: ‘Z tym facetem zrobimy krok naprzód’. Od razu uderzyło do mnie, jak bardzo był skoncentrowany. Zawsze robił wrażenie niezwykle podekscytowanego możliwością pracy w lidze angielskiej. Wcześniej trenował zespoły we Francji i w Japonii, więc liga angielska stanowiła dla niego nowość. Cieszył się na myśl o walce z drużynami pokroju Manchesteru United. Widział, że odziedziczył solidną obronę z Davidem Seamanem i kilkoma innymi piłkarzami. Otrzymał szansę współpracy z innymi wybitnymi piłkarzami jak Dennis Bergkamp. Był całkowicie skupiony już od pierwszego dnia pracy, a na treningach okazał się po prostu fantastyczny. Wypruwaliśmy sobie żyły. Mieliśmy nie kombinować. Piłka po ziemi, podanie i do przodu. Nie chciałbym urazić innych angielskich szkoleniowców, wydaje mi się jednak, że u nas w kraju poświęcało się tej kwestii mało uwagi. Dla nas to było jak objawienie, nagle zrozumieliśmy, w jakim kierunku mamy zmierzać. Wenger dał szansę każdemu. Stał tam ze stoperem w ręku i przyglądał Stoper zmienił wszystko – spowodował, że treningi zrobiły się ciekawe. Wenger obserwował dosłownie wszystko co robiliśmy. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że bardzo pomógł mi się rozwinąć piłkarsko. Pod jego okiem trenowałem znacznie więcej. Zajęcia były tak przyjemne, że zostawałem na boisku nawet po ich zakończeniu. Wszystko idealnie się złożyło. Znajdowaliśmy się w odpowiednim wieku i chcieliśmy robić jak najszybsze postępy, nawet jeśli motywowały nas różne rzeczy. Nagle dostaliśmy solidny fundament, na który mogliśmy się oprzeć. Ściągnął świetnych obcokrajowców, w tym Vieirę i Overmarsa. To byli piłkarze światowego formatu, od których wszyscy wiele się nauczyliśmy. Uwielbialiśmy tamte treningi. Czasem zaczynaliśmy ćwiczyć, zanim jeszcze pojawił się Arsene, o czy zresztą wiedział. Organizował rewelacyjne zajęcia, a przy tym dawał nam wiele swobody. Chciał, żebyśmy wyrażali się na boisku, ale bez zbędnego kombinowania. Powtarzał nam: ‚Słuchajcie, wszyscy wiecie, co macie robić. Ciężko pracowaliśmy na treningach, więc teraz po prostu wyjdźcie na murawę i grajcie.’.

 

Zasady ogłaszania ciekawostek są następujące:

  1. Co środę będziemy publikować 3 ciekawostki o Arsene Wengerze
  2. Za każde 50 punktów dodamy jedną ciekawostkę więcej w następnych ciekawostkach.
  3. Każdy share wpisu na Facebooku daje 5 punktów.
  4. Każdy like pod postem na Facebooku lub Twitterze daje 1 punkt.
  5. Każdy pozostawiony komentarz (który nie będzie spamem) daje 1 punkt.

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Ciekawostki o Arsene Wengerze – #33 – Jaki jest pod skorupą poważnego człowieka

Po delikatnej przerwie czas na kolejne ciekawostki o Arsene Wengerze. Wenger był bardzo poważnym człowiekiem: ...

Dodaj komentarz

albo