Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki o Wengerze / Ciekawostki o Arsene Wengerze – #11 – Restrykcje żywieniowe dla zawodników

Ciekawostki o Arsene Wengerze – #11 – Restrykcje żywieniowe dla zawodników

Po krótkiej przerwie wracamy do ciekawostek dotyczących Arsene Wengera. Przybycie francuza zwiastowało wiele zmian jedną z nich były zmiany w nawykach żywieniowych zawodników. Wenger wyeliminował z niej keczup, a Ian Wright narzekał, że do wszystkiego dostają brokuły. Nigel Winterburn wspomina, że zmodyfikowany jadłospis – zdrowy, mdły i ścisły – dla wielu piłkarzy stanowił prawdziwy szok kulturowy:

 • Zaczęliśmy się zupełnie inaczej nawadniać: piliśmy wodę. Pojawił się nowy kucharz. Jedliśmy rybę i grillowanego lub gotowanego kurczaka, musieliśmy zrezygnować z wszystkich przypraw. W dniu meczu do 18:30 strefa przeznaczona dla zawodników była wolna od wszelkiego alkoholu. Dla Wengera to było bardzo ważne – rozpoczęcie regeneracji zaraz po meczu. Ja uwielbiałem zjeść czasem odrobinę czekolady, lecz Arsene dopilnował i tego. Najchętniej jeździł pociągami. Przechadzał się po wagonie i patrzył, co robimy. Człowiek musiał się upewnić, zanim zamówił zwykłą herbatę. „W porządku, możesz się napić herbaty, ale bez cukru!”.
 • Gdy czekaliśmy na peronie, a Wenger akurat nie patrzył, tłumnie biegliśmy do kiosku i zaopatrywaliśmy się w chipsy. Sądzę, że świetnie o tym wiedział, przy nim jednak zawsze zachowywaliśmy pozory.

Nowy reżim żywnościowy wspomina również John Hartson:

 • Zmienił wszystko. Na żywieniu to ja się za bardzo nie znam. Pochodzę z Luton, gdzie występowali piłkarze starej daty którzy nie przejmowali się takimi drobiazgami, jak dieta. Jedli stek z szynki, jajko, frytki i popijali to szklanką syropu owocowego. Arsene Wenger to wszystko zmienił. Jadaliśmy razem. Nikt nie wstawał od stołu, dopóki wszyscy nie skończyli. Pałaszowaliśmy wyłącznie drób i ryż. W piątkowe wieczory serwowano nam makaron. Pojawiły się steki, ryba, naprawdę dobre rzeczy, ale byliśmy naprawdę rozpuszczeni.

 

Zasady ogłaszania ciekawostek są następujące:

 1. Co środę będziemy publikować 3 ciekawostki o Arsene Wengerze
 2. Za każde 50 punktów dodamy jedną ciekawostkę więcej w następnych ciekawostkach.
 3. Każdy share wpisu na Facebooku daje 5 punktów.
 4. Każdy like pod postem na Facebooku lub Twitterze daje 1 punkt.
 5. Każdy pozostawiony komentarz (który nie będzie spamem) daje 1 punkt.
 6. Jeżeli pod tym wpisem uzbieracie 100 punktów to dodatkowo dowiecie się, jak Arsene pilnował, aby zawodnicy dobrze się odżywiali w domu jak i na wyjazdach. Zostanie wypuszczony dodatkowy artykuł.

 

Źródłem ciekawostek jest książka: Arsene Wenger – Generał i jego kanonierzy

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Ciekawostki o Arsene Wengerze – #33 – Jaki jest pod skorupą poważnego człowieka

Po delikatnej przerwie czas na kolejne ciekawostki o Arsene Wengerze. Wenger był bardzo poważnym człowiekiem: ...

Jeden komentarz

 1. manieczek

  RT @arsenalnewsadm: Ciekawostki o Arsene Wengerze – #11 – Restrykcje żywieniowe dla zawodników – https://t.co/pazv47yW89 https://t.co/FHJ8T…

Dodaj komentarz

albo