Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Wypowiedzi / Zawodnik o zawodniku / Alexis o tym jak ważne dla Chilijczyków było ponowne wygranie Copa America

Alexis o tym jak ważne dla Chilijczyków było ponowne wygranie Copa America

Pierwsze zwycięstwo Chile w Copa America było wielkim wydarzeniem. Jednak jeszcze większym było to, iż w kolejnych mistrzostwach Chile zrobiło to ponownie.

Miałeś dosyć wyjątkowy czas w szczególności w Chile…

  • Wygranie Copa America sprawiło, że stałem się naprawdę szczęśliwy. Każdy zawodnik w drużynie narodowej dał z siebie absolutnie wszystko, abyśmy mogli wygrać – a ja grałem ze skręconą kostką. W odniesieniu do tego sezonu w Arsenalu muszę dochodzić krok po kroku, muszę zadbać o te małe ważne detale, aby nie pozostawić ich przypadkowi i nie pozwolić temu odejść.

Czy możesz opisać, jak szczęśliwi stali się Chilijczycy, po ponownym wygraniu Copa America?

  • Po finale zostałem parę dni w Stanach Zjednoczonych, aby zadbać o moje kolano. Po pięciu dniach poczułem się znacznie lepiej i powróciłem do Chile. Ludzie byli bardzo emocjonalni w stosunku do ponownego wygrania Copa America. Chile wygrało ponownie turniej, po tym, jak byliśmy bez żadnego trofeum przez 100 lat. Nasz sukces można porównać do sukcesu Hiszpanii kilka lat temu. Jesteśmy dumni, że pokonaliśmy dwa razy z rzędu Argentynę w turnieju Copa America, ponieważ jest to jedna z najlepszych drużyn na świecie.

Ivan Zamorano i Marcelo Salas są nadal dwoma najbardziej znanymi zawodnikami w chilijskiej historii. Jak się czujesz, z tym że dołączyłeś również do tej kategorii zawodników?

  • Dalej nie mogę się z tym zmierzyć i na ten czas chcę cieszyć się piłką nożną. Kiedy przejdę na emeryturę usiądę i pomyśle o tym, co zrobiłem dla Chile, dla Arsenalu i dla wszystkich klubów, w których grałem. Chilijczycy i chilijskie media nie przywykły do zdobywania pucharów przez Chile, ponieważ nigdy wcześniej nie wygraliśmy tytułu. Przed naszym sukcesem zawsze przegrywaliśmy, kiedy dochodziło do tego, że graliśmy z najlepszymi reprezentacjami. Naszymi największymi rywalami były takie reprezentacje jak Peru czy Boliwia. Udało nam się uzyskać mentalność zwycięzcy w reprezentacji i musimy go utrzymać. Nie wiem, czy następna generacja Chilijczyków będzie tak dobra, jak nasza, ale boje się, że zajmie to sporo czasu dla chilijskiej piłki, aby mieć ponownie taką generację, jak mamy teraz.

 

Źródło: Arsenal Magazine

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Elneny – Uważam, że Arsenal jest moim domem i dam z siebie wszystko

Reprezentant Egiptu odegrał swoją rolę w pierwszych 94 sekundach, dośrodkowując do Alexa Lacazette, który główką ...

Jeden komentarz

  1. manieczek

    RT @arsenalnewsadm: Alexis o tym jak ważne dla Chilijczyków było ponowne wygranie Copa America – https://t.co/pycSRdUTAz https://t.co/J0EBL…

Dodaj komentarz

albo