Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Felietony / Felietony o Arsenalu / Sekret sukcesu Ozila i Alexisa

Sekret sukcesu Ozila i Alexisa

Jeżeli jest jeden sposób podsumowania ataku w 2016/17 to możemy go znaleźć w trzeciej niezapomnianej bramce 3-0, która zgromiła Chelsea na Emirates.

Wspaniały kontratak, w którym można było zobaczyć Arsenal biegnący ze swojego pola do pola przeciwnika w ciągu 10 sekund, który zakończył się efektywną akcją dwóch zawodników Alexisa i Mesuta Ozila.

To był klasyczny kontratak Arsenalu. Ozil otrzymał piłkę w środku własnego pola od Laurenta Koscielnego, a następnie minął N’Golo Kante, potem przez 30 yardów mocno pobiegł w stronę bramki. Alexis zaczął się wychylać wśród środkowych obrońców biegnąc w prawy róg boiska. Otrzymał podanie i instynktownie szukał Ozila, następnie dośrodkował na dalszy słupek pozwalając Ozilowi strzelić bramkę. To był doskonały pokaz ich dobrych relacji.

gun__1479120773_ozil_and_alexis_goal1

Przesuniecie Alexisa na pozycję atakującą środek przez Arsene Wengera zmieniła sposób, w jaki Arsenal atakuje. Mimo, iż Chilijczyk jest wszechstronnym zawodnikiem, który jest zadowolony z grania głęboko, Alexis poza tym oferuje czystą prędkość za liniami obrony przeciwnika. To spowodowało, iż obrona musiała się cofnąć dając tym samym pole do popisu Ozilowi, który świetnie sobie radzi, kiedy ma więcej przestrzeni pomiędzy liniami, ale również zawodnikiem, który lubi mieć wrzutki piłki za obrońców.

Ciekawą rzeczą na temat ich relacji jest to, iż ta sytuacja powtórzyła się trzykrotnie w tym sezonie, kiedy Alexis jako napastnik asystuje Ozilowi, który jest rozgrywającym.

W dodatku poza kontratakiem w meczu przeciwko Chelsea można zobaczyć ich współpracę w trzeciej bramce w wygranym 3-1 spotkaniu przeciwko Watford. Alexis dryfował po lewej stronie i podał do Ozila który tymczasowo stał się najbardziej zaawansowanym zawodnikiem, który potrafi strzelić rzadko spotykane bramki.

W wygranym 3-2 spotkaniu ze Swansea, Alexis wbił się głęboko w prawą pozycje, a następnie wykonał wysokie podanie na dalszy słupek gdzie znajdował się niezauważony przez przeciwnika Ozil. Który następnie majestatycznie umieścił piłkę w górnej części siatki drużyny Swansea za pomocą Volleya.

Nie można postawić krzyżyka na tradycyjnych zdolnościach Ozila, ale zróżnicowanie ruchów Alexisa, które zachęcają do wbiegania w pole karne staje się zagrożeniem do strzelenia bramki.

Już w tej chwili ma 7 bramek w 13 spotkaniach i to dużo mówi biorąc pod uwagę, iż w poprzednim sezonie zdobył ich 8 w 45 spotkaniach.

W ostatnim spotkaniu Premier League gdzie Arsenal u siebie zremisował 1-1 z Tottenhamem było widoczne to jak często Ozil znalazł Alexisa. Piętnaście razy niemiecki zawodnik zagrał do Chilijczyka, zazwyczaj wewnątrz lewego kanału. To była najczęstsza kombinacja podań Arsenalu.

gun__1479120787_ozil_to_alexis1
To było szczególnie imponujące, iż dwaj najbardziej niebezpieczni napastnicy najczęściej podawali między sobą – dla kontrastu najczęstszą kombinacją podań w Tottenhamie była pomiędzy obrońcami. Mimo iż Spurs miało spore posiadanie, Arsenal coraz częściej zagrażał bramce przeciwników.

Eksperci rzadko dyskutują na temat formacji 4-2-3-1 z powodu jej dominacji i wieku, ale ta formacja pokazuje skuteczność Ozila i Alexisa. Razem tworzą najlepsze partnerstwo w ataku od czasu Dennisa Bergkampa i Thierriego Henry.

Źródło: Arsenal.com

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Mohamed Elneny w meczu przeciwko Watford oraz Sunderland

To trzeba powiedzieć iż był pewien stopień pesymizmu na Emirates Stadium pod koniec ostatniego sezonu. ...

Dodaj komentarz

albo