Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Z szatni / Mustafi – Jak mogę zainspirować innych

Mustafi – Jak mogę zainspirować innych

Niemiecki reprezentant z albańskimi korzeniami, Shkodran Mustafi jest jednym z wielu piłkarzy który przyczynia się w utorowaniu drogi dla zagranicznych zawodników.

Zwycięzca Pucharu Świata urodził się w Bad Hersfeld, a jego albańska rodzina miała nadzieje, iż będzie inspirował innych ludzi z innej kultury w odniesieniu sukcesu.

– Może dla nich to wydaje się dziwne, ale u nas jest to normalne – powiedział Mustafi dla Arsenal Player. Ludzie tacy jak Mesut, ja i inni reprezentanci wszyscy urodziliśmy się i dorośliśmy w Niemczech. Chodziliśmy do niemieckiej szkoły, a nasze rodziny dalej żyją w Niemczech, a więc jest to dla nas normalne.

– Naprawdę nie myślimy o tym, iż ludzie mówią „Jest tak wielu zawodników grających dla Niemiec, którzy nie są Niemcami albo w połowie Niemcami” – to nie jest ważne. Musisz zidentyfikować się z tym dla kogo grasz, czy to jest dla twojego państwa, czy też dla klubu, tak już jest.

– Kiedy miałem 14 lat myślałem o moim dziadku, ponieważ bardzo go kochałem i miałem do niego wielki szacunek za to, co osiągnął. A więc prawdopodobnie dla przykładu dla młodej osoby z Syrii, która jest teraz w Niemczech jestem tą osobą, która może dać siłę do dalszego kontynuowanie tego, co powinno się robić we właściwy sposób.

– W piłce nożnej masz wielkie ciśnienie – nie tylko co do występów, ale również do zachowania, ponieważ cały świat na ciebie patrzy. Jest wielka presja, aby robić wszystkie właściwe rzeczy. Jak tylko przestaniesz zaczniesz o tym czytać w brukowcach.

– Czasami o tym zapominasz. A czasami jesteś zadowolony z siebie, zadowolony ze swojego występu i myślisz „Tak jestem wzorem dla dorastających dzieci. Muszę się zachowywać i zrobić dobry uczynek, ponieważ dzieciaki patrzą na mnie i będą robić te rzeczy, które mogę zrobić”.

 

Źródło: Arsenal.com

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Rozlosowano grupy Ligi Europy 2017/2018

W fazie grupowej Ligi Europy wystąpi 48 klubów, które zostały przydzielone do 12 grup: po ...

2 komentarze

  1. Bartosz Słowik

    Jakoś nie przepada za Mustafi za dużo błędów w obronie zbyt dużo setek dla przeciwnika po jego błędach niestety więcej błędów niż (fartownych) interwencji

Dodaj komentarz

albo