Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki przedmeczowe / Ciekawostki przedmeczowe #8 – Manchester United

Ciekawostki przedmeczowe #8 – Manchester United

Co może być ciekawego w takim zespole jak Manchester United. Hejterzy na pewno powiedzą, że nic. Jednak my znaleźliśmy dla was kilka ciekawostek oto i one:

  1. Na samym początku ta drużyna nazywał się Newton Heath LYR Football Club, dopiero w 1902 czyli po 24 latach roku zmieniła nazwę  na Manchester United. Była wtedy na skraju bankructwa.
  2. Old Traford na którym grają diabły jest zwyczajowo nazywany „Teatrem Marzeń”. Stadion ten został wybudowany za 120 tysięcy funtów. Wtedy była to gigantyczna kwota. Jednak tylko jedna część tego stadionu zachowała się do dzisiaj z tego powodu, iż stadion miał bliskie sąsiedztwo Kanału Manchesterskiego i podczas II wojny światowej został zbombardowany. Tą częścią są mury tunelu między ławkami rezerwowych, którym niegdyś piłkarze wychodzili na mecz.
  3. 15 maja 2016 roku o godzinie 16:00 polskiego czasu na stadionie miał zostać rozegrany mecz ostatniej kolejki sezonu 2015/2016 przeciwko Bournemouth. Jednak na 15 minut przed rozpoczęciem spotkania ewakuowano kibiców przebywających na obiekcie w związku z podejrzaną paczką, która została znaleziona na stadionie. Na miejsce wezwano policję oraz oddział saperów. Po ok. dwóch godzinach od ewakuacji policja poinformowała że przeprowadzono kontrolowaną detonację ładunku. Jak się później okazało owa paczka była atrapą bardzo podobną do ładunku wybuchowego. Mecz został przeniesiony na inny termin.
  4. W 1991 roku klub znalazł się na London Stock Exchange. Jest to  jedna z największych pod względem obrotów giełda papierów wartościowych na świecie. Ale mniejsza z tym ważne, że jak chcecie dogryźć fanowi Manchesteru to możecie powiedzieć, że każdy może kupić sobie ten klub. Akcja kosztuje teraz około 15 dolarów. Ogólnie nie polecam kupować tych akcji teraz, ponieważ za czasów Jose pikuje ostro w dół i w ciągu prawie 3 miesięcy akcje poszły w dół o 3 dolce.
  5. Manchester United jest marką światową ocenianą przez Forbes na 2,81 miliarda dolarów, co plasuje go na trzecim miejscu wśród klubów piłkarskich, za Realem Madryt i Barceloną. Sami oceńcie wycenę Forbesa.

 

Mamy nadzieje, że wytrwaliście do końca. Pozostawcie like-a jeżeli wam się podobał ten artykuł.

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Ciekawostki przedmeczowe – #21 – Swansea City

Nadszedł czas na przekazanie wam kilku ciekawostek przedmeczowych dotyczących naszego przeciwnika. Oto one: Swansea City ...

Dodaj komentarz

albo