Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Ciekawostki / Ciekawostki przedmeczowe / Ciekawostki przedmeczowe – #11 – Southampton F.C.

Ciekawostki przedmeczowe – #11 – Southampton F.C.

Nadszedł czas aby przekazać wam parę ciekawostek dotyczących naszego przeciwnika z hrabstwa Hampshire:

  1. Zastanawialiście się skąd przydomek „Święci”? Jest to ze względu na swoją historię, która jest związana z St Mary’s Church. Klub został założony w 1885 roku jako St. Mary’s Church YMA (Young Men’s association). Chłopcy rozgrywali pierwsze mecze głównie na nabrzeżu, za nim po 13 latach przenieśli się na The Dell w 1898 roku.
  2. Na stadionie The Dell zespół spędził kolejne 103 lata. Przez pewien okres zespół był zmuszony grać na boisku odwiecznych rywali, czyli FC Portsmouth. Stało się to za sprawą niemieckiej bomby, która wylądowała na płycie boiska wyrywając spory krater, który zalał się wodą. W 2001 roku klub FC Southampton przeniósł się na nowo wybudowany obiekt St Mary’s Stadium. Prawa do nazwy nowego stadionu Świętych nabyła firma ubezpieczeniowa Friends Provident stąd pełna nazwa stadionu brzmi: The Friends Provident St Mary’s Stadium.
  3. Southampton toczy długą rywalizację z Portsmouth ze względu na bliskie położenie i morską historię obu miast. Mecze pomiędzy tymi drużynami nazywane są South Coast Derby.

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Ciekawostki przedmeczowe – #21 – Swansea City

Nadszedł czas na przekazanie wam kilku ciekawostek przedmeczowych dotyczących naszego przeciwnika. Oto one: Swansea City ...

Dodaj komentarz

albo