Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / Nowości / Z innego boiska / Obserwator reprezentacyjny: podsumowanie występów

Obserwator reprezentacyjny: podsumowanie występów

Wielu zawodników Arsenalu reprezentowało swoje kraje podczas przerwy reprezentacyjnej. Poniżej krótkie podsumowanie ich występów i skróty z meczów.

Granit Xhaka
Węgry 2-3 Szwajcaria
Andora 1-2 Szwajcaria

Zgrupowanie było nadzwyczaj wyjątkowe dla zawodnika, ze względu na opaskę kapitańską, którą założył  został po raz pierwszy w swojej karierze. Granit zagrał tylko w jednym spotkaniu z Andorą ze względu na ilość żółtych kartek. Bramki w tym spotkaniu dla drużyny Szwajcarii strzelili Fabian Schar i Admir Mehmed a piękną bramką z dystansu dla Andory popisał się Martinez.

Laurent Koscielny
Francja 4-1 Bułgaria
Holandia 0-1 Francja

Laurent Kościelny w obu meczach zagrał bardzo solidnie w defensywie. Gwiazdą Francji niezaprzeczalnie był jednak Paul Pogba, który strzałem z dystansu zdobył jedyną bramkę dla Les Bleus w spotkaniu z Holandią. Mecz Francji z Bułgarią to popis tylko jednej z drużyn. Bułgarzy wprawdzie postraszyli Francuzów i jako pierwsi wyszli na prowadzenie, chwilę później jednak nie mieliśmy wątpliwości kto wygra ten mecz.

Hector Bellerin
San Marino U21 0-3 Hiszpania U21
Hiszpania U21 5-0 Estonia U21

Hector Bellerin zagrał pełne 90 minut w obu spotkaniach kadry U-21. Choć rywale byli z niższej półki wynik na „zero” z tyłu jest tylko potwierdzeniem dobrej dyspozycji młodej reprezentacji Hiszpanii w defensywie, a więc i również Hectora. Nie bez zauważenia może przejść piękna bramka Muniro.

Alex Iwobi
Zambia 1-2 Nigeria

Alex Iwobi strzelił swoją pierwszą bramkę w reprezentacji Nigerii która wygrała kwalifikacje World Cup w meczu przeciwko Zambii. Dwudziestoletni zawodnik dał prowadzenie w 32 minucie po pięknym strzale z woleja, a Kelechi Iheanacho zwiększył prowadzenie przed przerwą. Zambii udało się odzyskać jedną bramkę ale i tak nie wystarczyło to aby odebrać Nigerii zwycięstwo.

Mohamed Elneny
Kongo 1-2 Egipt

Mohamed Elneny zagrał 90 minut i pomógł drużynie Egiptu zdobyć zwycięstwo w Brazzaville. Drużyna Hectora Cupera musiała nadrobić utraconą bramkę w meczu przeciwko Kongo. Ferebory Dore dał przewagę w pierwszej części spotkania. Mohamed Salah wyrównał tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, natomiast Abdalla El Said zdobył zwycięskiego gola.

Mesut Ozil oraz Shkodran Mustafi
Niemcy 3-0 Republika Czeska
Niemcy 1-0 Północna Irlandia

Mesut Ozil pomógł Niemcom otworzyć wynik w wygranym 3-0 meczu z Republiką Czeską, który odbył się w Hamburgu. Rozgrywający wymienił podania z Mario Gotze zanim ta doszła do Thomasa Mullera, który zdobył bramkę z bliskiej odległości. W drugim meczu Niemcy również byli bezbłędni i pokonali Irlandię 2:0 – w tym meczu w 69 minucie na boisku pojawił się Shkodran Mustafi.

Kieran Gibbs, Alex Oxlade-Chamberlain i Theo Walcott
Anglia 2-0 Malta
Słowenia 0-0 Anglia

Theo Walcott rozpoczął w drużynie Anglii, która pokonała Maltę 2-0 na Wembley. Napastnik Arsenalu zagrał pierwsze 68 minut zwycięskiego meczu. W drugim bezbramkowym spotkaniu Walcott rozegrał 62 minuty, nie wykazał się jednak niczym nadzwyczajnym. Oxlade-Chamberlain i Kierran Gibbs oglądali kolegów z ławki rezerwowych.

David Ospina
Paragwaj 0-1 Kolumbia
Kolumbia 2-2 Urugwaj

David był kapitanem drużyny Kolumbii i utrzymał żółtą kartkę w zwycięskim meczu 1-0 z Paragwajem, który odbył się w Asuncion. Drużyna Jose Pekermana zdobyła jedyną bramkę w doliczonym czasie dzięki Edwinowi Cardonie. W drugim spotkaniu z Urugwajem Ospina puścił dwie bramki.

Alexis
Ekwador 3-0 Chile
Chile 2-1 Peru

Alexis zagrał całe spotkanie w drużynie Chile, która przegrała 3-0 z Ekwadorem w Quito. Antonio Valencia otworzył wynik zanim Cristian Ramirez i Felipe Caicedo rozszerzyli wynik gospodarzy. Drugie spotkanie z Peru było już bardziej udane dla zawodnika Arsenalu, którego reprezentacja wygrała to spotkanie.

Rob Holding i Calum Chambers
Kazakstan U-21 0-1 Anglia U-21
Anglia U-21 5-0 Bośnia Hercegowina U-21

Rob i Calum zagrali pełne 90 minut w drużynie Anglii, która zakwalifikowała się do Euro 2017 w wygranym 1-0 spotkaniu przeciwko Kazachstanowi. Gol Demarai Gray w szóstej minucie spotkania był wystarczający, aby zabezpieczyć awans. W spotkaniu z Bośnią Calum i Rob rozegrali również pełne 90 minut a ich zespół zgniótł rywala 5:0.

O Paweł Królicki

Rob Holding i Calum Chambers zostali powołani do reprezentacji Anglii w tegorocznych Mistrzostwach Europy Under-21. ...