Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Zawodnicy / Wenger – Mój werdykt dotyczący Granita Xhaka

Wenger – Mój werdykt dotyczący Granita Xhaka

Granit Xhaka był pierwszym zawodnikiem, który znalazł się w Arsenalu w tym letnim okienku transferowym. Szwajcarski zawodnik już wpisał się w historię Premier League.

Tuż po powrocie z przerwy reprezentacyjnej Granit dobrze pokazał się w wygranym 3-1 meczu z Watford, ale rozpoczął swoją przygodę w drużynie na ławce rezerwowych.

To nie odzwierciedla jego możliwości, jak twierdzi manager.

– Tutaj nie chodzi o jego jakość poruszania czy jak się adaptuje do tempa w angielskich spotkaniach. Dla mnie chodzi o to, jak dobrze sparować zawodników, którzy będą z sobą współpracować – wytłumaczył Wenger.

– Wiecie Coquelin i Cazorla dobrze współpracują, ale również Xhaka będzie grał meczach i każdego tygodnia jest mocniejszy i lepszy. Myślę, że będzie miał wielki wpływ jako zawodnik.

– Oczywiście jest wysoki, ma moc oraz ma siłę. Czego chcemy dla niego to użycie go w bardzo skuteczny sposób.

– Jest [za wcześnie] wiesz … Przybył do nas, teraz jest wrzesień i rozpoczęliśmy w sierpniu, wiec jest jeden miesiąc. Aby dostać się do drużyny wymagało to dla wielu zawodników upływu czasu. On sobie poradzi bez żadnego problemu.

– Personalnie preferuje go jako zawodnika „box-to-box” – dodał Wenger. Ponieważ ma w sobie silnik, tę moc i potrafi wykonać długie podania. Lubi się ustawiać w głąb i rozdystrybuować grę. Myślę, że ma ten silnik, aby mieć wpływ na rozgrywkę poprzez wbieganie.

– Zawsze mieliśmy dobrych pomocników i chcemy to dodać do naszej gry. On i Elneny są czołowej klasy zawodnikami i na ten moment powstaje tam wielka konkurencja w drużynie. Jestem przekonany iż oboje będą w drużynie.

 

Źródło: Arsenal.com

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Theo – Moja chemia z Alexisem

Nasze tempo oraz mobilność w ataku przykuła uwagę w meczu, który odbył się w środę ...

Dodaj komentarz

albo