Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Wypowiedzi / Były Kanonier o Arsenalu / David Dein – to będzie niemożliwe, aby zastąpić Arsene Wengera

David Dein – to będzie niemożliwe, aby zastąpić Arsene Wengera

David Dein w poniedziałek stwierdził, iż będzie wręcz nie możliwe, aby zastąpić Arsene Wengera na stanowisku managera Arsenalu.

Dein wierzy w to, iż nawet kiedy Arsenal podejmie bystry wybór po tym, jak pewnego dnia będą szukać następcy 66 letniego Wengera, któremu kontrakt kończy się w następnym roku, będą musieli się zmierzyć z wątpliwym czasem.

– Nie będzie ciężki do zastąpienia … będzie praktycznie niemożliwy do zastąpienia – powiedział Dein dla Soccerex Global Convention.

– Był z klubem przez 20 sezonów i każdego roku był w Champions League [od 1998] wiec każdemu, który będzie chciał zmienić managera, powiem, iż następna osoba bardzo prawdopodobnie nie będzie w stanie tego zrobić.

– Miałem szczęście, że miałem okazje poznać Arsene przez osiem lat, zanim został managerem Arsenalu, wiec wiem, jaki był.

– Najłatwiejszą sprawą jest zmiana, trudną natomiast jest zdobyć kogoś lepszego. Kogo będziesz w stanie zdobyć lepszego?

Od 1996 roku Wenger pokierował Arsenalem zdobywając trzy tytuły w Premier League oraz sześć w FA Cup. Ostatni tryumf w lidze był w 2004 roku, kiedy kanonierzy zdobyli nickname The Invincibles po tym, jak nie przegrali żadnego spotkania.

– Był gotowy odjeść, kiedy ja odszedłem w 2007 roku, ale powiedziałem, że pasuje do Arsenalu, a Arsenal pasuje do niego i jako fan Arsenalu chciałem, aby pozostał – dodał 73-letni Dein.

Kiedy 20 lat temu, Dein przyprowadził mało znanego Wengera z Japonii to było coś nadzwyczajnego mając na względzie to ilu zagranicznych managerów było wtedy w Premier League.

Dein, aczkolwiek wierzy, iż Arsenal nie powinien być niechętny, aby wskazać brytyjskiego managera, kiedy będą starać się zastąpić Wengera.

Anglik Eddie Howe jest sugestią na kandydata na pozycję managera Arsenalu po tym, jak wykonał wspaniałą pracę na rzecz wejścia i utrzymania Bournemouth w Premier League.

– Czy byłoby to rewolucyjne, aby wskazać brytyjskiego managera? Nie koniecznie, muszą iść za tym, co najlepsze – powiedział Dein.

– Tak teraz jest to globalna gra i jest inne podejście, ponieważ pokazanie tego w telewizji jest inne i przyniosło to niebywałe bogactwo gry w stosunku do tego, jak było to przed erą Premier League – ale idziesz za tym, co jest najlepsze.

 

Źródło: www.dailymail.co.uk

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Reprezentacja Angli wzywa Chambers’a i Holding’a

Rob Holding i Calum Chambers zostali powołani do reprezentacji Anglii w tegorocznych Mistrzostwach Europy Under-21. ...

Dodaj komentarz

albo