Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Wypowiedzi / Wypowiedzi pomeczowe / Arsène Wenger: Zmieńmy niewygodne fakty

Arsène Wenger: Zmieńmy niewygodne fakty

Arsène Wenger wierzy, iż jesteśmy gotowi, aby rozpocząć „nową erę” poprzez pokonanie Chelsea na Emirates Stadium podczas trwania tego weekendu.

Poza naszym zwycięstwem w ubiegłym roku w rozgrywkach Community Shield, przez ostatnie lata the Blues udawało się pokonać naszą drużynę, ale Wenger jest pewny tego, iż to się zmieni.

– To jest ważne spotkanie dla nas, ponieważ czujemy, że jesteśmy lepsi i Chelsea będzie dobrym testem i dobrą okazją aby kontynuować nasz postęp – powiedział.

– Chelsea przez ostatnie 10 lat stało się bardzo, bardzo mocną drużynami [tutaj Arsene Wenger popełnił błąd w wymowie] i to można zobaczyć również dzisiaj. Przed tym okresem zawsze ich pokonywaliśmy, jednak po tym zawsze przez kilka lat byli silniejszą drużyną.

– Teraz wygląda na to, iż jest nowa era jesteśmy ponownie bardziej zbilansowani i czujemy iż w tym momencie mamy postęp wiec mamy dobrą okazję do uchwycenia i to zmieni to, co jak nazywam w ostatnich latach „the incovenient facts [niewygodne fakty].

– Chelsea zawsze przybywała do Emirates z mocną masywną defensywą i łapała [próbowała] nas w przerwie, ponieważ wiedzieli o tym, że lubimy przejąć inicjatywę.

– [Antonio] Conte ma wielu mocnych zawodników z przejścia takich jak Hazard, jak Willian, jak Diego Costa. Dla nas zatrzymanie ich, tych trzech zawodników przed byciem niebezpiecznym będzie jednym z kluczy do tego spotkania.

– Innym kluczem będzie utrzymanie 11 zawodników na boisku. To jest to co nam się nie udało w ostatnich dwóch meczach przeciwko Chelsea w Premier League.

– Tak rozmawiamy o tym, ponieważ w dwóch ostatnich spotkaniach graliśmy w dziesięciu przeciwko Chelsea – powiedział manager.

– Oczywiście sobotni rezultat będzie ważny z powodu jak gramy w piłkę, ale również jak się zachowamy, ponieważ dyscyplina i rezultat jest mocno połączony. Rezultat, jaki mieliśmy w ostatnich dwóch meczach jest taki, że nie mogliśmy grać jedenastoma przeciwko jedenastu.

 

Źródło: Arsenal.com

O Mateusz Stepien

Właściciel Magic-IT

Zobacz również

Cech – Efektywność przed bramką zadecydowała o spotkaniu

Petr Cech wyciągał piłkę z własnej siatki dwukrotnie w ciągu pierwszych 11 minut – po ...

Dodaj komentarz

albo