Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Z innego boiska / Z innego boiska: Zmarł Márton Fülöp

Z innego boiska: Zmarł Márton Fülöp

W czerwcu 2013 roku u piłkarza zdiagnozowano nowotwór. Natychmiast podjął leczenie chemioterapią. Márton Fülöp zmarł nad ranem 12 listopada 2015 roku.

 

Historia tego bramkarza niestety dobiegła końca. Oto jak ona wyglądała:

Fülöp urodził się w Budapeszcie i jest wychowankiem miejscowego MTK, w której kadrze znajdował się w sezonie 2001/2002, nie rozegrał wtedy jednakże ani jednego meczu ligowego. W latach 2002–2004 grał na wypożyczeniu w słabszych od MTK klubach węgierskich: drugoligowym BKV Előre SC oraz pierwszoligowym BFC Siófok. W roku 2004 zainteresował się nim Tottenham Hotspur, i po udanym przejściu testów w tym zespole Fülöp trafił do niego. W klubie tym nie grał jednak w podstawowym składzie, i został wypożyczony na miesiąc do grającego w League One Chesterfield F.C. , przy czym wkrótce potem okres wypożyczenia został przedłużony do końca sezonu. Zagrał w tym klubie w siedmiu meczach, zanim nie został z powrotem ściągnięty do Tottenhamu – miał być zmiennikiem dla Radka Černego, albowiem kontuzjowany został Paul Robinson. Dla pierwszego zespołu Tottenhamu nie zagrał w sezonie 2004/2005 ani jednego meczu, natomiast 16 razy zasiadł na ławce rezerwowych, a 9 razy zagrał w meczach rezerw. W październiku 2005 roku został wypożyczony na trzy miesiące do Coventry City. Wypożyczenie zostało przedłużone na cały sezon, a Fülöp był podstawowym graczem Coventry City.

Na początku 2006 roku Fülöp oświadczył, że nie zamierza pozostać w Tottenhamie (władze klubu przyznały, że trudno byłoby mu pokonać Paula Robinsona) i wyraził chęć wstąpienia do Coventry City na stałe, jednakże w listopadzie 2006 roku został na miesiąc wypożyczony do Sunderland A.F.C..

W Sunderlandzie Fülöp zadebiutował 9 grudnia 2006 roku, kiedy to Sunderland wygrał 2:1 z Luton. W grudniu Fülöp wyraził chęć dołączenia do Sunderlandu na stałe. Tak też się stało – Sunderland przeprowadził transfer definitywny Węgra, płacąc Tottenhamowi pół miliona funtów oraz oddając im Bena Alnwicka.

16 sierpnia 2007 roku został na rok wypożyczony do Leicester City. W oficjalnym meczu tego klubu zadebiutował dwa dni później, kiedy to Leicester zremisował z Crystal Palace 2:2. 1 września rozegrał wspaniałe spotkanie z Plymouth Argyle, dzięki czemu jego klub bezbramkowo zremisował to spotkanie. 26 września spisał się równie dobrze w meczu Carling Cup z Aston Villa, który to mecz wygrał klub Leicester City. Dwukrotnie znajdował się w „jedenastce tygodnia”, 1 i 22 października. Bardzo dobry mecz zaliczył również z Chelsea Londyn, jednakże jego klub przegrał 3:4.

21 grudnia Fülöp powiedział Sky Sports, że był zainteresowany stałą ofertą z Leicester. 29 grudnia klub ten złożył ofertę Sunderlandowi za Fülöpa oraz Grahama Kavanagha. Sunderland tę ofertę jednak odrzucił, i dlatego ostatnim meczem, jaki węgierski bramkarz zagrał dla Leicester City, było zremisowane 29 grudnia 2007 roku 1:1 spotkanie z Charlton Athletic.

31 grudnia powrócił do Sunderland A.F.C.. 4 stycznia 2008 roku menedżer Leicester City, Ian Holloway, oskarżył menedżera Sunderlandu Roya Keane’a o chciwość, gdyż Leicester oferował Sunderlandowi za Fülöpa milion funtów, a Keane zażądał trzech milionów, na co z kolei nie przystał Holloway. Węgier powiedział 25 stycznia, że jest niezadowolony z powodu decyzji Keane’a i że chciałby zostać w Leicester.

22 lutego Fülöp został wypożyczony do Stoke City, ale do Sunderlandu wrócił już 4 dni później, by z powodu kontuzji Darrena Warda zostać zmiennikiem Craiga Gordona. W czerwcu Stoke złożył za Fülöpa ofertę 1,7 miliona funtów, którą to ofertę Sunderland odrzucił. Kluby ostatecznie uzgodniły, że Fülöp przejdzie do Stoke za trzy miliony funtów, ale w ostatniej chwili Stoke zrezygnował, gdyż pozyskał z wolnego transferu Thomasa Sørensena. Z powodu kontuzji Craiga Gordona węgierski bramkarz został podstawowym zawodnikiem Sunderlandu.

5 sierpnia 2010 podpisał dwuletni kontrakt z Ipswich Town. Kwoty transferu nie ujawniono. W lipcu 2011 przeszedł na zasadzie wolnego transferu do West Bromwich Albion.. Po jednym sezonie został zawodnikiem greckiego klubu Asteras Tripolis.

Fülöp zadebiutował w reprezentacji Węgier w meczu z Francją, gdy to wszedł na drugą połowę. Chociaż nie wpuścił żadnego gola, Węgry przegrały 1:2. Fülöp nie grał następnie w reprezentacji przez 2 lata, do września 2007 roku. Wtedy to rozegrał mecze przeciwko Bośni i Hercegowinie oraz Turcji podczas eliminacji do Mistrzostw Europy 2008. Następnie dwukrotnie zaliczył czyste konto (z Maltą i Polską), ale wpuścił trzy gole w meczu z Mołdawią i dwa z Grecją. Węgrzy w swojej grupie eliminacyjnej zajęli przedostatnie miejsce, z 12 punktami.

 

Zródło: Goal.com , Wikipedia

O Krzysztof Rzeszowski

Moja biografia nie jest dostępna :P

Zobacz również

Reprezentacja Angli wzywa Chambers’a i Holding’a

Rob Holding i Calum Chambers zostali powołani do reprezentacji Anglii w tegorocznych Mistrzostwach Europy Under-21. ...

Jeden komentarz

  1. Łukasz Pietnicki

    Nowotwór – najgorsze co może spotkać człowieka…

Dodaj komentarz

albo