Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Wenger o atakach w Paryżu i o Wembley

Wenger o atakach w Paryżu i o Wembley

O wtorkowym meczu, pomiędzy Anglią a Francją…
– Chciałbym podziękować angielskiej społeczności i angielskiemu futbolowi za okazanie wielkiego wsparcia. Te wydarzenia były szokiem, ogromnym szokiem dla naszego kraju. Myślę, że świat piłkarski odpowiedział na to we właściwy sposób, z ogromną wspólnotą. 

O Paryżu…
– Nie byłem daleko od tego zdarzenia. Wydaje mi się, że w piątkowy wieczór w Paryżu wszyscy byli w szoku. Całe miasto było zaskoczone. Jestem zdania, że Francja, podobnie jak Anglia jest tolerancyjnym i hojnym krajem i ciężko sobie wyobrazić, że mieszkańcy mogą Cię nienawidzić, jak i państwa. To nieprawdopodobne dla całej Francji, gdy zdasz sobie sprawę, co tam się dzieje. 

Zastanawiasz się, dlaczego mają do tego takie podejście. Uważam, że na ten moment nikt w Francji nie znalazł na to odpowiedzi lub rzeczywistego wyjaśnienia, bo tak naprawdę celem było, to co jest w naszym życiu – futbol, spotykanie się, słuchanie muzyki – i wiele więcej rzeczy, które zostało wzięte za cel. 

O jego bezpieczeństwie…
– Byłem bardziej wstrząśnięty, niż wystraszony, ponieważ możesz bać się tego, co dzieje w tych czterech innych miejscach, które były atakowane. W centrum Paryża nigdzie nie możesz czuć się bezpiecznie. Byłem spóźniony na spotkanie i spóźniony na stadion, więc zdecydowałem się na pozostanie w hotelu i obejrzenie meczu w pokoju. Koniec końców hotel okazał się być całkiem bezpiecznym miejscem, ale ulice były kompletnie puste. 

O tym, czy zmienia to jego podejście do chodzenia na mecz na stadion…
– Masz nieco więcej pytań odnośnie bezpieczeństwa, bo wygląda na to, że tak do końca nie jest, szczególnie we Francji. Sposobem dla nas, by to pokonać jest po prostu żyć i znaleźć najlepsze wyjście z danej sytuacji. Nie możesz wszystkiego powstrzymać, trzeba żyć dalej i starać się zwrócić uwagę ludzi na coś innego. 

O tym, czy martwi się o Francję…
– Oczywiście. Martwię się, że może to podzielić społeczeństwo i spowodować pewne napięcie w niektórych częściach kraju. Mogłoby to być szkodliwe dla wielokulturowości. Możesz się również zastanawiać, co potrafi się zmienić wewnątrz kraju i musisz zaufać policjantom, by podejmowali właściwe decyzje przy braniu odwetu. 

O tym, czy Francja jest w stanie zachować środki bezpieczeństwa na EURO 2016…
– Mogą to zapewnić. Francja posiada tolerancyjną społeczność. Być może byliśmy za bardzo tolerancyjni i nie zapewniliśmy odpowiedniego bezpieczeństwa. Rzecz jasna musimy podnieść ten poziom. Jedną z dobrych rzeczy, po tym co się stało jest to, że bezpieczeństwo będzie największym celem i dzięki temu Euro stanie się pewniejsze. 

O Premier League, która rozważa wprowadzenie „Marsylianki” przed rozpoczęciem meczów…
– Uważam to za ładny gest solidarności. Dla kibiców nie będzie to tak oczywiste, ponieważ gdyby we Francji grano „God Save the Queen” to wiadomo, że nie wszyscy znaliby słowa. Jest to piękny gest pod względem symboliki. 

O tym, co pomyślał, kiedy zdarzyło się to na Wembley…
– Było to fantastyczne dla Francji i pokazało wysoki poziom Anglików. Zobaczyć trybunę na Wembley, która była oprawiona w kolory Francji, miało mocne znaczenie. Anglia obeszła się z tą sytuacją z klasą. 

 

Źródło: Arsenal.com

O Marcin Lipiński

Redaktor naczelny Arsenalnews.pl. Obecnie student I roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wierny kibic Arsenalu, który dla Was z całą ekipą dostarcza najważniejsze informacje o ukochanym klubie z Londynu.

Zobacz również

Arsenal vs Watford – pora na pierwsze zwycięstwo

Przed nami kolejne trzecie już spotkanie Kanonierów w tym sezonie, tym razem przeciwnik z nieco ...

Dodaj komentarz

albo