Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / Nowości / Zawodnicy / Welbeck o swoim transferze do Arsenalu

Welbeck o swoim transferze do Arsenalu

Zanim przejdziemy do wypowiedzi Kanoniera, należałoby jednak przytoczyć historię zawodnika.

Welbeck urodził się w Manchesterze w dzielnicy Longsight. Jego rodzice pochodzą z Ghany. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w roku 2005 roku w szkółce piłkarskiej miejscowego Manchesteru United. Swój debiut w drużynie do lat 18 zaliczył 8 kwietnia 2006 roku w ligowym spotkaniu z Sunderlandem. W następnym sezonie wystąpił w 28 spotkaniach w tej grupie wiekowej oraz strzelił dwie bramki, w tym jedną w młodzieżowym Pucharze Anglii, w którym jego drużyna dotarła do finału, który to przegrała z Liverpoolem.

W lipcu 2007 roku podpisał swój pierwszy juniorski kontrakt z Manchesterem United i sezon rozpoczął w drużynie U-18, jednak szybko przebił się do drużyny rezerw, gdzie wystąpił w licznych spotkaniach jako zmiennik. Potem, w styczniu 2008 roku został po raz pierwszy powołany do pierwszej drużyny na spotkanie z Al-Hilal. W tym meczu zadebiutował, zmieniając w 65. minucie Andersona.

Swój debiut w oficjalnych rozgrywkach zaliczył 23 września w wygranym 3:1 spotkaniu Pucharu Ligi z Middlesbrough. W Premier League pierwszy występ zaliczył natomiast 15 listopada zastępując Park Ji-sunga w meczu ze Stoke City. W tym pojedynku zdobył także swoją pierwszą bramkę dla Manchesteru United.

25 stycznia 2010 roku został wypożyczony do końca sezonu Preston North End, lecz z powodu kontuzji kolana rozegrał jedynie 8 spotkań, w których strzelił 2 bramki. 12 sierpnia 2010 został wypożyczony na jeden sezon do Sunderlandu.

1 września 2014 roku opuścił Manchester i podpisał długoterminowy kontrakt z Arsenalem. W nowym klubie zadebiutował 13 września 2014 w ligowym meczu przeciwko Manchesterowi City, a debiutancką bramkę zdobył 20 września przeciwko Aston Villi.

Oto, jak o tym transferze wypowiedział się Danny Welbeck dla Arsenal Player.

– To jest dużo prostsze, ponieważ tak, jak w każdej sytuacji w życiu, kiedy przechodzisz gdzieś indziej, ale widzisz znajome twarze, to oczywiście możesz się bardziej zaznajomić.

– Znając angielskich zawodników z spotkań reprezentacyjnych i dorastać wraz z nimi w drużynach młodzieżowych, sprawia to, że łatwiej się z Tobą integrują.

– To było nowe wyzwanie, ale również ekscytujące, by znaleźć się w nowej sytuacji, czyli przenieść się z Manchesteru do Londynu i całą resztą z tym związaną.

– Całe miasto nie było dla mnie nowością, ponieważ już wcześniej byłem w Londynie, ale było to dziwne wiedząc o tym, że będę nazywał swoim miastem Londyn, a nie Manchester.

– Tom czego najbardziej Ci brakuje to rodziny i to jest najważniejsza rzecz. Spora cześć mojej rodziny i przyjaciół przyjechała do Londynu, aby mnie zobaczyć. Przyjeżdżają na wszystkie mecze, w których gramy u siebie, więc widzę ich dość często.

 

Źródło: Arsenal.com

 

A Wy jak myślicie czy zakup Danniego to dobra decyzja Arsene Wengera?

O Krzysztof Rzeszowski

Moja biografia nie jest dostępna :P

Zobacz również

Wenger – Jak Theo oraz Hector się udoskonalili

Po tym, jak cała drużyna pokazała, na co ich stać stało się niezwykle trudno Bossowi ...

Dodaj komentarz

albo

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *