Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Zawodnicy / Welbeck o swoim transferze do Arsenalu

Welbeck o swoim transferze do Arsenalu

Zanim przejdziemy do wypowiedzi Kanoniera, należałoby jednak przytoczyć historię zawodnika.

Welbeck urodził się w Manchesterze w dzielnicy Longsight. Jego rodzice pochodzą z Ghany. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w roku 2005 roku w szkółce piłkarskiej miejscowego Manchesteru United. Swój debiut w drużynie do lat 18 zaliczył 8 kwietnia 2006 roku w ligowym spotkaniu z Sunderlandem. W następnym sezonie wystąpił w 28 spotkaniach w tej grupie wiekowej oraz strzelił dwie bramki, w tym jedną w młodzieżowym Pucharze Anglii, w którym jego drużyna dotarła do finału, który to przegrała z Liverpoolem.

W lipcu 2007 roku podpisał swój pierwszy juniorski kontrakt z Manchesterem United i sezon rozpoczął w drużynie U-18, jednak szybko przebił się do drużyny rezerw, gdzie wystąpił w licznych spotkaniach jako zmiennik. Potem, w styczniu 2008 roku został po raz pierwszy powołany do pierwszej drużyny na spotkanie z Al-Hilal. W tym meczu zadebiutował, zmieniając w 65. minucie Andersona.

Swój debiut w oficjalnych rozgrywkach zaliczył 23 września w wygranym 3:1 spotkaniu Pucharu Ligi z Middlesbrough. W Premier League pierwszy występ zaliczył natomiast 15 listopada zastępując Park Ji-sunga w meczu ze Stoke City. W tym pojedynku zdobył także swoją pierwszą bramkę dla Manchesteru United.

25 stycznia 2010 roku został wypożyczony do końca sezonu Preston North End, lecz z powodu kontuzji kolana rozegrał jedynie 8 spotkań, w których strzelił 2 bramki. 12 sierpnia 2010 został wypożyczony na jeden sezon do Sunderlandu.

1 września 2014 roku opuścił Manchester i podpisał długoterminowy kontrakt z Arsenalem. W nowym klubie zadebiutował 13 września 2014 w ligowym meczu przeciwko Manchesterowi City, a debiutancką bramkę zdobył 20 września przeciwko Aston Villi.

Oto, jak o tym transferze wypowiedział się Danny Welbeck dla Arsenal Player.

– To jest dużo prostsze, ponieważ tak, jak w każdej sytuacji w życiu, kiedy przechodzisz gdzieś indziej, ale widzisz znajome twarze, to oczywiście możesz się bardziej zaznajomić.

– Znając angielskich zawodników z spotkań reprezentacyjnych i dorastać wraz z nimi w drużynach młodzieżowych, sprawia to, że łatwiej się z Tobą integrują.

– To było nowe wyzwanie, ale również ekscytujące, by znaleźć się w nowej sytuacji, czyli przenieść się z Manchesteru do Londynu i całą resztą z tym związaną.

– Całe miasto nie było dla mnie nowością, ponieważ już wcześniej byłem w Londynie, ale było to dziwne wiedząc o tym, że będę nazywał swoim miastem Londyn, a nie Manchester.

– Tom czego najbardziej Ci brakuje to rodziny i to jest najważniejsza rzecz. Spora cześć mojej rodziny i przyjaciół przyjechała do Londynu, aby mnie zobaczyć. Przyjeżdżają na wszystkie mecze, w których gramy u siebie, więc widzę ich dość często.

 

Źródło: Arsenal.com

 

A Wy jak myślicie czy zakup Danniego to dobra decyzja Arsene Wengera?

O Krzysztof Rzeszowski

Moja biografia nie jest dostępna :P

Zobacz również

Theo – Moja chemia z Alexisem

Nasze tempo oraz mobilność w ataku przykuła uwagę w meczu, który odbył się w środę ...

Dodaj komentarz

albo