Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Koscielny na temat szans Arsenalu w walce o mistrzostwo

Koscielny na temat szans Arsenalu w walce o mistrzostwo

Arsenal nie wygrał Premier League od ponad dekady, ale Laurent Koscielny twierdzi, że ta niechlubna passa może zakończyć się w tym sezonie. Defensor reprezentacji Francji jest pełen optymizmu.

Piłkarze Arsene Wengera są punktowo na równi z pierwszym w tabeli Manchesterem City mając 26 punktów po 12 meczach ligowych i są na dobrej drodze, by przełamać ten zły czar od 2004 roku, gdy ostatni raz zdobyli mistrzostwo kraju.

– To może być rok Arsenalu. Jeśli możemy odtworzyć pierwsze 20 minut z meczu przeciwko Manchesterowi United, to widać, że mamy dość ambicji na bycie mistrzami – wypowiada się Laurent na stronie Arsenalu, odwołując się do wygranego meczu 3-0 nad piłkarzami Luisa van Gaal’a, lecz nawiązuje również do porażki 2-3 w Lidze Mistrzów z Olympiacosem.

– Jednak jeśli będziemy grać tak jak z Olympiacosem, nie zakończymy sezonu nawet w pierwszej czwórce. Mamy dobry skład, dużo jakości. Musimy być konsekwentni i wygrać w końcu ligę. To maraton. Co weekend mamy trudne spotkanie. Co mecz musimy mieć wielkie pragnienie wygrania i mnóstwo ambicji, nawet gdy wiemy, że może to być słaby moment dla drużyny. Musimy jednak być pewni w defensywie i skuteczni w ataku, aby wygrać choćby 1-0, gdy mamy za mało mocy w ekipie.

Od momentu dołączenia do Arsenalu z Lorient w 2010 Koscielny mierzył się z wieloma wysokiej klasy napastnikami i spośród nich wyróżnia swoich trzech najtrudniejszych przeciwników z ataku.

– Luis Suarez był jednym z najlepszych napastników na jakiego trafiłem w meczu, ale również Sergio Aguero czy Didier Drogba. Plusem Premier League jest to, że liga ta ma mnóstwo dobrych napastników co daje dużo emocji. W każdy weekend grasz inaczej pod napastników. Po każdym meczu muszę przeanalizować swoją grę, statystyki, zobaczyć co zrobiłem źle a co dobrze. Ocenić wyniki swojej pracy – dodaje na koniec Laurent.

Najbliższym wyzwaniem Arsenalu jest mecz na wyjeździe w West Brom, gdzie Kanonierzy wygrali w poprzednim sezonie 1-0.

Mecz ten odbędzie się w sobotę 21.11.2015 o godzinie 16:00 czasu polskiego na The Hawthorns. Zapraszamy do nas na transmisję na żywo.

 

Źródło: Four Four Two Stats Zone

O Łukasz Pietnicki

Zobacz również

Arsene Wenger

Początki obiecywanych zmian w Arsenalu

Arsenal rozpoczął obiecaną restrukturyzację personelu pomocniczego Arsene Wengera, zaczynając od nominacji Hussa Fahmiego z Team ...

Dodaj komentarz

albo