Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Arsene Wenger o tym dlaczego Aaron Ramsey mniej gra na defensywnych pozycjach.

Arsene Wenger o tym dlaczego Aaron Ramsey mniej gra na defensywnych pozycjach.

Arsene Wenger niechętnie  korzysta z Aarona Ramsey’a na defensywnych pozycjach, ponieważ to „zabija jego mocne strony”.

Reprezentant Walii zakończył swojąrekowalesencję i powraca do składu Kanonierów, który jest pozbawiony defensywnych pomocników takich jak Francis Coquelin i Mikel Arteta.

Ramsey wypełniał już rolę „rozgrywającego” w przeszłości, ale Wenger jest bardziej skłonny, aby postawić na Mathieu Flaminiego i Calum Chambersa, aby załatać ubytki po kontuzjach w defensywnych liniac.

– Ramsey jest bardziej ofensywny graczem. Będę z niego czasem korzystać [na środku], gdy będzie taka potrzeba, ale czy pasuje on do duetu z Cazorla? Z pewnością jest to bardzo odważna decyzja!

– Ramsey grał na prawej stronie, bo tam daje nam równowagę. Mamy Özila, który jest ofensywnym graczem, mamy Sancheza, mamy Giroud lub Walcotta i Cazorle, więc aby zrównoważyć to defensywnie, używam Ramseya po prawej stronie. To miejsce gdzie na pewno nadal będę na niego stawiać.

– On nie boi się walki, ale lubi wbiec w pole karne i ma dobre wyczucie kiedy tam się zjawić, by dostać piłkę, by atakować. Jeśli zdecydujesz się ograniczyć mu pole działania mówiąc ” Słuchaj, Teraz musisz zostać, usiąść i czekać w defensywie” zabijesz jego mocne strony. Ramsey może grać defensywnie – dodał Wenger.

– To nie jest tak, że nie może grać w ten sposób, ale może grać skuteczniej z Coquelinem. Cazorla również może grać obok Coquelina. Natomiast Cazorla i Ramsey są chętni do ofensywy, więc postanowiłem już w dodać nieso stabilności stawiając na Coquelina, co korzystniej wpłynęło na wyniki drużyny. Arteta nie jest typu Coquelina, ale on jest graczem taktycznym, który uwielbia trzymać się z tyłu, bo jest mniej skupiony na atakowaniu.

– W mojej głowie zawsze miałem Artetę i Flaminiego i Coquelina. Ale Arteta został kontuzjowany, więc stawiałem na  Coquelina. Teraz zarówno Arteta jak i Coquelin są kontuzjowani. Dlatego gram Chambersem przez 10 lub 12 minut, aby zobaczyć jak się ustawia i jesteśmy szczęśliwi, ponieważ może to zrobić.

Uraz Coquelin skłonił do spekulacji, że Wenger będzie rozglądać w styczniu, by wzbogacić skład o defensuwnego pomocnika.

– To prawie niemożliwe, aby znaleźć w styczniu gracza światowej klasy. Jednak masz otwarte oczy. Nigdy nie wiesz, możesz znaleźć gdzieś nadmiar graczy, którzy nie grają, a są dobrej jakości. Zobaczymy jak to będzie.

 

Źródło: Arsenal.com

O Łukasz Pietnicki

Zobacz również

Theo – Moja chemia z Alexisem

Nasze tempo oraz mobilność w ataku przykuła uwagę w meczu, który odbył się w środę ...

Dodaj komentarz

albo