Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / Nowości / Arsene Wenger o tym dlaczego Aaron Ramsey mniej gra na defensywnych pozycjach.

Arsene Wenger o tym dlaczego Aaron Ramsey mniej gra na defensywnych pozycjach.

Arsene Wenger niechętnie  korzysta z Aarona Ramsey’a na defensywnych pozycjach, ponieważ to „zabija jego mocne strony”.

Reprezentant Walii zakończył swojąrekowalesencję i powraca do składu Kanonierów, który jest pozbawiony defensywnych pomocników takich jak Francis Coquelin i Mikel Arteta.

Ramsey wypełniał już rolę „rozgrywającego” w przeszłości, ale Wenger jest bardziej skłonny, aby postawić na Mathieu Flaminiego i Calum Chambersa, aby załatać ubytki po kontuzjach w defensywnych liniac.

– Ramsey jest bardziej ofensywny graczem. Będę z niego czasem korzystać [na środku], gdy będzie taka potrzeba, ale czy pasuje on do duetu z Cazorla? Z pewnością jest to bardzo odważna decyzja!

– Ramsey grał na prawej stronie, bo tam daje nam równowagę. Mamy Özila, który jest ofensywnym graczem, mamy Sancheza, mamy Giroud lub Walcotta i Cazorle, więc aby zrównoważyć to defensywnie, używam Ramseya po prawej stronie. To miejsce gdzie na pewno nadal będę na niego stawiać.

– On nie boi się walki, ale lubi wbiec w pole karne i ma dobre wyczucie kiedy tam się zjawić, by dostać piłkę, by atakować. Jeśli zdecydujesz się ograniczyć mu pole działania mówiąc ” Słuchaj, Teraz musisz zostać, usiąść i czekać w defensywie” zabijesz jego mocne strony. Ramsey może grać defensywnie – dodał Wenger.

– To nie jest tak, że nie może grać w ten sposób, ale może grać skuteczniej z Coquelinem. Cazorla również może grać obok Coquelina. Natomiast Cazorla i Ramsey są chętni do ofensywy, więc postanowiłem już w dodać nieso stabilności stawiając na Coquelina, co korzystniej wpłynęło na wyniki drużyny. Arteta nie jest typu Coquelina, ale on jest graczem taktycznym, który uwielbia trzymać się z tyłu, bo jest mniej skupiony na atakowaniu.

– W mojej głowie zawsze miałem Artetę i Flaminiego i Coquelina. Ale Arteta został kontuzjowany, więc stawiałem na  Coquelina. Teraz zarówno Arteta jak i Coquelin są kontuzjowani. Dlatego gram Chambersem przez 10 lub 12 minut, aby zobaczyć jak się ustawia i jesteśmy szczęśliwi, ponieważ może to zrobić.

Uraz Coquelin skłonił do spekulacji, że Wenger będzie rozglądać w styczniu, by wzbogacić skład o defensuwnego pomocnika.

– To prawie niemożliwe, aby znaleźć w styczniu gracza światowej klasy. Jednak masz otwarte oczy. Nigdy nie wiesz, możesz znaleźć gdzieś nadmiar graczy, którzy nie grają, a są dobrej jakości. Zobaczymy jak to będzie.

 

Źródło: Arsenal.com

O Łukasz Pietnicki

Zobacz również

Wenger – Jak Theo oraz Hector się udoskonalili

Po tym, jak cała drużyna pokazała, na co ich stać stało się niezwykle trudno Bossowi ...

Dodaj komentarz

albo

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *