Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / Nowości / Z innego boiska / Z innego boiska: Chelsea przegrywa z Porto

Z innego boiska: Chelsea przegrywa z Porto

Nie tylko Arsenal przegrał mecz w Champions League (z Olympiakosem). Chelsea również nie ma powodów do świetowania ponieważ nie poradziła sobie z Porto.

Oto co pisze redakcja ChelseaLive.pl

Szumne zapowiedzi o o zmianie gry i roszady w składzie dokonane przez Jose Mourinho zdały się ledwie na kilkanaście pierwszych minut meczu Chelsea z FC Porto. W drugim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów londyńczycy muszą przełknąć gorycz porażki 1:2. Jedną bramkę dla The Blues zdobył z rzutu wolnego Willian.

W sentymentalnej podróży na Estadio do Dragao Jose Mourinho typując wyjściową jedenastkę grał dość zachowawczo, bo na boisku pojawili się i Mikel, i Ramires, na ławce natomiast usiadł Eden Hazard.

Londyńczycy mogli jednak rozpocząć to spotkanie od szybko zdobytej bramki, bo jeszcze w pierwszym kwadransie oko w oko z Ikerem Casillasem stanął Pedro – lepszy okazał się w tej sytuacji goalkeeper Porto.

Po drugiej stronie boiska podopieczni Mourinho mogli liczyć na swojego bramkarza – Asmira Begovicia, który w 39. minucie bronił instynktownie strzał Brahimiego, ale nie miał już szans przy dobitce Andre Andre.

Gospodarze prowadzili, ale dosłownie sekundę przed ostatnim gwizdkiem pierwszej odsłony stracili bramkę. Bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Casillasa Willian.

Kilka minut po zmianie stron znów bliżej zwycięstwa byli piłkarze FC Porto. Tym razem na listę strzelców wpisał się Maicon, który urwał się w polu karnym obrońcom Chelsea i strzałem głową z ostrego kąta po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nevesa, pokonał Begovicia.

Kilkadziesiąt sekund później Chelsea znów mogła skutecznie odpowiedzieć, ale fantastyczny strzał zza szesnastki Diego Costy zatrzymał się na poprzeczce.

W tej sytuacji londyńczykom zabrakło szczęścia, ale w wielu innych brakowało po prostu pomysłu. The Special One dokonywał korekt w składzie swojej ekipy, lecz to niewiele dawało, natomiast z czasem jeszcze groźniejsi byli gospodarze.
W 82. minucie w słupek nawet trafił Danilo. Końcówka meczu należała do graczy ze Stamford Bridge, ale wynik nie uległ już zmianie.

Nie zabrakło też kontrowersji, bo już w doliczonym czasie gry we własnej szesnastce zagrywał ręką Marcano – to zdarzenie umknęło jednak arbitrom.

Oto jak się wypowiedział Jose Mourinho trener Chelsea po spotkaniu:

Oglądaliśmy mnóstwo powtórek Porto wykonujących rzuty rożne. Byliśmy przygotowani na to, ale kiedy całkowicie kontrolowaliśmy grę, oni strzelili nam gola. To było niepoważne.

Trafili w słupek z podobnego błędu obrony. Poza tym, gra była zbalansowana. Dwa śmieszne momenty i zostaliśmy ukarani.

Najbardziej podstawową rzeczą w futbolu jest gra defensywna.

Mieliśmy jednak szanse, aby zakończyć z pozytywnym rezultatem. Mieliśmy także czysty rzut karny, więc nie jestem tu po to, aby krytykować moich zawodników.

Nie będę wskazywał palcem, ale dwa błędy kosztowały nas mecz. Drużyna zagrała dobrze przeciwko ciężkiemu oponentowi – zakończył Mourinho.

Pozostaje oczywiście pytanie czy to drużyny z czołówki tabeli w sezonie 2014/2015 mają gorsze dni, czy po prostu Premier League obniżyło poprzeczkę.

Zródło: ChelseaLive.pl

O Krzysztof Rzeszowski

Moja biografia nie jest dostępna :P

Rob Holding i Calum Chambers zostali powołani do reprezentacji Anglii w tegorocznych Mistrzostwach Europy Under-21. ...