Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Plotki transferowe / Wenger: O transferach oraz Martialu

Wenger: O transferach oraz Martialu

Kanonierzy wraz z Wengerem znaleźli się w ogniu krytyki z powodu małej ilości ważnych transferów.

Oto jak się wypowiada na ten temat Arsene Wenger:

„Co stało się ostatniej nocy z Monaco, którzy sprzedali Martial do Manchasteru United za 80 000 000 Euro. Z tego co słyszałem … Martial strzelił 11 ramek w francuskich mistrzostwach – co ładnie się dodaje.”.

„To oznacza iż to nie brak pieniędzy, ani nie brak pożądania inwestycji, ale brak dostępnych zawodników którzy mogą wzmocnić duże drużyny.”.

„Prawdziwym problemem na ten moment to znalezienie zawodników, którzy zagwarantują, iż drużyna stanie się lepsza, a bardzo dobry przykład mamy z ostatniej nocy.”.

„Martial ma ogromny talent jak na dziewiętnastolatka. Inwestycja jest absolutnie tak samo ogromna. To tylko pokazuje że nie ma za dużo zawodników na świecie które mogą tak wzmocnić drużynę.”.

Manchester United ogłosił już informacje o pozyskaniu Anthony’ego Martiala z AS Monaco. Zawodnik podpisał z drużyną czteroletni kontrakt z opcją przedłużenia o dodatkowy rok.

Prasa na Wyspach jest zgodna, że suma transferu wyniosła 36 milionów funtów (ok. 50 mln euro), ale media francuskie spekulowały, że Manchester United miał zapłacić za nastolatka aż 80 milionów euro.

Ostatnie doniesienia sugerują, że cena ta zawierała również bonusy, na które składają się: 5 milionów euro za koronę króla strzelców Premier League (wzrosnąć może maksymalnie do 15 milionów), 5 milionów euro za tytuł „Golden Boy” i 10 milionów euro za sięgnięcie po „Złotą Piłkę”.

19-latek trafił do AS Monaco w 2013 roku, gdzie w 70 występach strzelił 15 bramek. Po raz pierwszy otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Francji 28 sierpnia bieżącego roku.

Oto jak o transferze wypowiada się Martial:

„Jestem podekscytowany transferem do Manchesteru United. Czas spędzony w Monaco wspominam z przyjemnością i chciałbym przy okazji podziękować klubowi, podobnie jak fanom, za wszystko co dla mnie zrobili.

„Zawsze chciałem grać w Premier League i dołączenie do największego klubu na świecie, to spełnienie marzeń każdego młodego piłkarza. Nie mogę się już doczekać, kiedy spotkam moich nowych kolegów i pracy pod wodzą Louisa van Gaala, który wiele osiągnął w swojej karierze – zakończył.”

A oto jak o transferze wypowiada się Van Gaal:

„Anthony to urodzony talent, młody i wszechstronny napastnik z wielkim potencjałem. Śledziliśmy jego poczynania już od jakiegoś czasu i rozwinął się niesamowicie przez ten czas spędzony w AS Monaco.”.

„Jestem zachwycony tym, że dołączył do Manchesteru United i wierzę, że jest to dla niego odpowiedni klub na kontynuację swojego rozwoju. Posiada wszystkie atrybuty do tego, by zostać klasowym zawodnikiem, jednakże musimy mu dać czas na to, by zaadaptował się do nowego środowisku i rytmu gry Premier League.”.

O Krzysztof Rzeszowski

Moja biografia nie jest dostępna :P

Zobacz również

Olivier Giroud; Jonas Lossl

Guy Stephane ostrzegł Oliviera Giroud, że musi opuścić Kanonierów w styczniu

Asystent trenera reprezentacji Francji, Guy Stephane ostrzegł Oliviera Giroud, że musi opuścić Arsenal w styczniu. ...

Jeden komentarz

  1. Marcin Lipiński

    Co on pieprzy? Sam mógł wyrwać jakiś talent. Ponad 100 milionów było do wydania.

Dodaj komentarz

albo