Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Z szatni / Oczami przeciwnika: Silva i Domínguez wypowiadają się przed spotkaniem Arsenal vs Olympiacos

Oczami przeciwnika: Silva i Domínguez wypowiadają się przed spotkaniem Arsenal vs Olympiacos

Stało się to już tradycją, iż chcemy pokazać co przed meczem myślą nasi przeciwnicy. Dnia 28 września 2015 odbyła się konferencja prasowa w której uczestniczyli Marco Silva oraz Alejandro Damián Domíngueza. Na pierwsze pytania wypowiadał się Marco Silva trener Olympiacosu. Oto jakie pytania oraz jakie odpowiedzi padły podczas konferencji.

Czy myślisz o tym aby zostać jedynym managerem który przełamał złą tradycje Olympiacosu w Anglii?

„Nigdy nie rozpoczęliśmy gry myśląc o tym że jest to niemożliwe, aby wygrać mecz. Wiemy jak wielką drużyną jest Arsenal, wiemy o tym że będzie to ciężki mecz, ale wierzymy w swoje możliwości.”.

Czy słabym punktem jest centrum defensywy Arsenalu?

„Nawet jeśli tak, nie chcieli byśmy o tym rozmawiać. Jesteśmy przygotowani aby skupić się na ważnych elementach meczu. Takich jak unikanie pomyłek i pokazaniu naszych słabości nad którymi pracujemy.”.

Czy zwycięstwo Dynamo nad Arsenalem zmieniło coś w grupie?

„Tak. Możemy tak powiedzieć. Jeżeli otrzymasz pytanie kto będzie w pierwszej dwójce w grupie, otrzymałbyś odpowiedź Arsenal i Bayern, ale to jest piłka. Nie ma tutaj zasad co się stanie. My również możemy uzyskać doby rezultat. Jesteśmy tutaj aby otrzymać 3 punkty i zmienić stan rzeczy w grupie. Nie mamy limitu w naszej ambicji.”.

W jakim stanie jest teraz Olympiacos? Czy jest ktoś kogo byś chciał w składzie?

„Trenujemy codziennie aby stać się lepsi. Strony się zmieniły tak jak ich managerowie. Ale jesteśmy tutaj aby pracować dzień za dniem. Jesteśmy zadowoleni z pracy którą wykonaliśmy do tej pory. Aczkolwiek muszę powtórzyć: Praca nigdy się nie kończy. Myślę że byliśmy dobrym przeciwnikiem dla Bayernu. Ostateczny wynik nie ukaże tego co się stało podczas tych 90 minut gry. Ale kiedy zmierzyliśmy się z Bayernem, musieliśmy się dostosować do ich stylu gry. Nie mogliśmy tego wykorzystać w meczu. Jak patrzymy w lokalne mistrzostwa jesteśmy zadowoleni z naszych dokonań.”.

Wenger powiedział iż „musimy wygrać”. Czy to tak samo aplikuje do Olympiacos? Oczekuje również iż Olympiacos będzie nastawiony defensywnie. Czy masz jakieś dla niego niespodzianki?

„Nie zgadzam się z tym że będziemy defensywnie nastawieni. Nie oddamy naszej tożsamości. Dostosujemy się do meczu tak jak dostosowaliśmy się do Bayernu. Ale nie oddamy naszej tożsamości. Nie mamy zamiaru tego robić w jutrzejszym meczu. To będzie trudny mecz na bardzo ciężkim terenie. Przybyliśmy tutaj pokazać co potrafimy i pokazać nasz klub który reprezentujemy. Co to znaczy dla nas aby dać z siebie i pokazać fanom do czego jesteśmy zdolni.”.

 

Oto jakie odpowiedzi na pytania od redaktorów usłyszeliśmy od Alejandro Damián Domíngueza pomocnik Olympiacosu:

Jak się czujesz aby pomóc w tym meczu?

„Czuje się lepiej. Postaram się dać z siebie wszystko jeżeli chodzi o kondycje fizyczną. Będę tam aby pomóc.”.

Jak trudne jest dla Olympiacosu, aby opuścić Zjednoczone Królestwo z dobrym rezultatem?

„Jesteśmy dobrze przygotowani. Skład jest dokładnie ustawiony. Mamy wiarę w skład i wierzymy w samych siebie. Możemy przełamać tą tradycję.”.

To jest twój trzeci rok w Olympiacos. Jak potężniejszy stał się Olympiacos w tym czasie?

„Pracowaliśmy bardzo dużo i udało się nam uzyskać doby rezultat przeciwko głównym drużynom. Myślę że stajemy się coraz lepsi i będzie tak dalej. Musimy dalej kolekcjonować punkty, na wyjeździe jak i u siebie. To jest ten rodzaj respektu który otrzymaliśmy za ciężką pracę.”.

Arsenal nie radzi sobie zbyt dobrze jeżeli chodzi o ostatnie spotkania gdzie byli gospodarzami. Jak myślisz co będzie ważnym elementem, który zadecyduje o końcowym wyniku meczu?

„Jesteśmy dobrze przygotowani na ten mecz i wiemy co możemy zrobić jako drużyna. To nie będzie prosty mecz, ale czy są jakieś proste mecze w UEFA Champions League? Jedyną drogą, aby stać się mocniejszym klubem w Europie to uzyskanie dobrego rezultatu na wyjeździe i to będziemy starać się osiągnąć.”.

Jak ciężko jest się dostosować do innego stylu gry? Dla przykładu Olympiacos był zmuszony do grania defensywnego przeciwko Bayernowi.

„Każdy z nas ogląda piłkę tak jak lubi. Byliśmy przygotowani na mecz z Bayernem tak jak wierzyliśmy że musimy się przygotować. Ale tak jak to się dzieje dosyć często w piłce, są takie momenty które nie można zaakceptować takie jak pierwsza bramka Bayernu. Może niektóre rzeczy powinny potoczyć się inaczej ale i tak będziemy walczyć.”.

O Krzysztof Rzeszowski

Moja biografia nie jest dostępna :P

Zobacz również

Zapowiedź 20 tygodnia Kanonierów

Wygrane dwa spotkania w tym tygodniu sprawia, iż można stwierdzić, że był to udany tydzień ...

Dodaj komentarz

albo