Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Zawodnicy / Emmanuel Petit: Uwielbiałem czas spędzony w Arsenalu

Emmanuel Petit: Uwielbiałem czas spędzony w Arsenalu

Emmanuel Petit powiedział, iż uwielbiał czas spędzony w Arsenalu z powodu „szalonych charakterów” w jego składzie.

Swoją karierę klubową Emmanuel Petit rozpoczynał w małym amatorskim klubie Es Argues, by potem w roku 1988 przenieść się do klubu AS Monaco. Tam występował w Ligue 1 oraz w Pucharze Francji, który drużyna Monaco zdobyła w 1991 roku, zaś w 1989 przegrała dopiero w finale. W 1992 roku Monaco grało w finale Pucharu Zdobywców Pucharów, zaś w 1997 Petit zdobył z klubem mistrzostwo Francji, co zaowocowało transferem do czołowego klubu angielskiej Premier League Arsenalu. W klubie z Highbury Petit grał do 2000 roku. W tym czasie strzelił 9 bramek w lidze, zdobył mistrzostwo Anglii w 1998 roku oraz dwa razy wicemistrzostwo. W 1998 roku zdobył z klubem Puchar Anglii, w 2000 roku przegrał finał Pucharu UEFA z Galatasaray Stambuł. Po tym finale Petit przeniósł się do hiszpańskiej Primera División, gdzie grał krótko w drużynie FC Barcelona. Tam jednak nie odnalazł się i w 2001 powrócił do Anglii, do odwiecznego rywala Arsenalu, Chelsea. W barwach The Blues zakończył karierę po operacji kolana w styczniu 2005 roku. Wcześniej zdążył wystąpić w finale Pucharu Anglii w 2002 roku oraz półfinale Ligi Mistrzów w 2004.

Oto jak wypowiada się Emmanuel dla Arsenal Weekly podcast:

„Zespół składał się z wielkich szalonych charakterów. Kultura i styl gry był całkowicie inny [niż w Francji] i przygotowaliśmy się do meczu w rytm muzyki Rap. Pamiętam Iana Wrighta idącego w stronę szatni Highbury i mogłem poczuć drgające ściany od fanów.”

„Wszystkie ławki miał inskrypcje zawodników, którzy znaleźli się w drużynie i to było jak bycie częścią historii. Jesteś częścią historii i mogłeś poczuć energię wszystkich zawodników, którzy byli w szatni wcześniej. Pamiętam również jak przyjazny i gościnny był David Dein. Uwielbiałem swój czas w Arsenalu.”

„Wygraliśmy Premier League i to był pierwszy krok Arsene Wengera do zdobycia kredytu zaufania w Anglii jak również wśród francuskich zawodników. Graliśmy pod ogromną presją, ponieważ Arsene Wenger był francuzem tak jak my i zawsze musiał robić wiecej i wiecej i wiecej.”

„Wszyscy angielscy zawodnicy rozumieli od samego początku to że zrobimy wszystko aby wygrać, oraz to że zrobimy wszystko aby być częścią zespołu.”

„Mecz FA Cup na Wembley był naszym zwycięstwem, ponieważ stadion był jak Stade de France. To było podobne do wygrania World Cup.”

 

Poniżej przedstawiamy filmik pokazujący sylwetkę francuskiego zawodnika

Zródło: Arsenal.com, Wikipedia.

O Krzysztof Rzeszowski

Moja biografia nie jest dostępna :P

Zobacz również

Theo – Moja chemia z Alexisem

Nasze tempo oraz mobilność w ataku przykuła uwagę w meczu, który odbył się w środę ...

Dodaj komentarz

albo