Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Z szatni / Wenger po meczu z Newcastle United

Wenger po meczu z Newcastle United

Arsene Wenger po wygranym spotkaniu z Newcaste postanowił spotkać się z dziennikarzami. Oto, co miał do powiedzenia.

O tym, czy cierpliwość była kluczowa…
– Cierpliwość  i trzymanie nerwów na wodzy. Wiedzieliśmy, że nie możemy się spieszyć, a jedynie czekać na swoje okazje i wykorzystać jedną z nich. Muszę przyznać, że Newcastle od początku meczu zdecydował się postawić na fizyczną grę. Przez to musieliśmy uważać i nie reagować zbyt impulsywnie. Wydaje mi się, że dobrze wykonaliśmy to zadanie. Potem zaczął się dziwny mecz. Grasz na wyjeździe w 11 na 10 i wiesz, że Twój przeciwnik zamuruje dostęp do bramki. Ponadto mają za sobą tłum ludzi i wywierają presję na arbitrze i wtedy robi się naprawdę trudno. Znakomicie się bronili i pokazali, dlaczego nie przegrali z Manchesterem United. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam wywieźć trzy punkty.

O czerwonej kartce dla Mitrovica…
– Szczerze nie widziałem tego podczas gry. Dopiero w telewizji i niestety to była czerwona kartka. W ogóle nie interesowała go piłka.

O tym, czy Arsenal w dostateczny sposób był chroniony przez sędziego…
– Tego nie wiem. Uważam, że sędzia dobrze wykonał swoją pracę, a Newcastle próbowało nas zatrzymać przed szybką grą. Taki był ich plan od samego początku. Mitrovic przekroczył pewną granicę i skończyło się to nieszczęśliwie. Czy miał taki zamiar? Nie wiem.

O transferach…
– Jesteśmy na nie otwarci i nadal czuwamy w rynku transferowym. Jeśli znajdziemy wyjątkowego piłkarza na konkretną pozycję, to kupimy go. Na ten moment nie wiem, czy coś jeszcze się wydarzy.

O tym, czy był to perfekcyjny mecz wyjazdowy…
– Był ważny. Wiemy, że musimy wygrywać u siebie i nie tracić punktów, a także nie oddalać się od czołówki. To zwycięstwo było również ważne dla naszej psychiki, ponieważ ostatnio straciliśmy punkty na Emirates. W zasadzie rozegraliśmy dwa różne mecze z Crystal Palace i Newcasțle. Na szczęście mamy sześć punktów i to dobra wiadomość.

O tym, czy czerwona kartka zmieniła mecz…
– Jak najbardziej. Oczekiwałem na więcej przestrzeni dla Theo Walcotta. Na początku wyglądało to obiecująco, jednak po 15 minutach stało się to dla nas problemem. Nie było zbyt wiele miejsca pomiędzy obrońcami i ciężko było się przedrzeć przez tak defensywne ustawienie.

 

Źródło: Arsenal.com

O Marcin Lipiński

Redaktor naczelny Arsenalnews.pl. Obecnie student I roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wierny kibic Arsenalu, który dla Was z całą ekipą dostarcza najważniejsze informacje o ukochanym klubie z Londynu.

Zobacz również

Zapowiedź 20 tygodnia Kanonierów

Wygrane dwa spotkania w tym tygodniu sprawia, iż można stwierdzić, że był to udany tydzień ...

Dodaj komentarz

albo