Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / Nowości / Wenger po meczu z Crystal Palace

Wenger po meczu z Crystal Palace

Arsene Wenger spotkał się z dziennikarzami po zwycięstwie 2-1 nad Crystal Palace. Oto, co miał do powiedzenia Boss.

O zwycięstwie…
Na poprzedni mecz odpowiedzieliśmy we właściwy sposób i pokazaliśmy różne aspekty naszej gry, co jest kluczowe w Premier League. Rozegraliśmy dobrą i płynną pierwszą połowę i kiedy wyrównali, to przeszliśmy sprawdzian psychologiczny, czy możemy na to zareagować. Udało nam się zdobyć drugą bramkę, następnie musieliśmy cofnąć się do obrony i zacząć walczyć, co przyniosło dobry efekt. Jestem zadowolony, ponieważ pokazaliśmy się z różnych stron, a to bardzo ważne na przestrzeni całego sezonu.

O wyrównującym golu Crystal Palace…
Nie widziałem powtórki, ale Koscielny zaliczył dziś bardzo dobry występ. Być może odwrócił się plecami odruchowo, tego nie wiem, ale ogólnie nie byłem zadowolony ze straty tej bramki. Z drugiej strony był to dla nas dobry sprawdzian, ponieważ ten stadion to trudne miejsce, by tu przyjechać i wygrać. Jestem pewien, że Crystal Palace pokona tu wiele silnych drużyn. Na szczęście my już mamy trzy punkty i jest to dla nas punkt zwrotny w Premier League. Porażka mogłaby być ciosem w policzek dla nas.

O tym, czy Francis Coquelin miał szczęście, że został na murawie…
Nie wydaje mi się. Nie zasługiwał na żółtą kartkę. Wywierana była presja na trybunach, aby został odesłany do szatni. Zawahałem się lekko podczas przerwy, ale po ostatnim przewinieniu w drugiej połowie nie miałem już innego wyjścia.

O tym, czy Coquelin myślał, że będzie odesłany…
Nie. Przykrył twarz rękoma, ponieważ był przekonany, że nie powinno być rzutu wolnego, a nie dlatego, że będzie wyrzucony z boiska.

O tym, czy Crystal Palace próbowało zdjąć go z murawy…
Za każdym razem, kiedy interweniował trybuny włączały się do dyskusji i wywierały presję na arbitrze. W 60 minucie musiałem go już zdjąć.

O Alexisie…
Jest motorem napędowym akcji ofensywnych. Wywiera presję na przeciwniku i stwarza okazje bramkowe. To nie był zbieg okoliczności, że przy wyniku 1-1 oddał strzał głową. To był być może typowy gol Alexisa. Więcej żądzy, niż fizyczności. Mimo, że jest gorzej przygotowany fizycznie od reszty to nadal jest boiskowym walczakiem.

O Giroud…
Zdobył bramkę i był dla nas ważny, ponieważ odbierał wiele długich piłek. Myślę, że był o wiele bardziej jego silniejszy występ, niż ostatnio.

O Özilu…
Zaliczył świetne spotkanie. Znakomicie wyrywał się obrońcom i znajdywał możliwość podania w ciasnych przestrzeniach. Przyjemnością jest oglądać jakość jego zagrań i ich inteligencję. Próbuję Ci powiedzieć, że wymagam od niego więcej goli w tym sezonie. Jednak jeśli chodzi o inne elementy gry, to jest wyśmienity. Pracuje ciężej, niż się wydaje to ludziom. Nie jest spektakularny w defensywie, ale chce wykonywać tą robotę i pomagać drużynie. To, co lubię w jego grze, to fakt, że wykonuje wiele ruchów bez piłki pomiędzy obrońcami, co jest nieco nową rzeczą w jego grze. Dziś świetnie mieszał ze sobą te rzeczy.

O Cazorli…
Jest kluczowy w wyprowadzeniu piłki od obrońców, ponieważ z głębi pomocy potrafi posłać piłkę bardzo daleko i robi to lepiej, niż ktokolwiek inny i przy okazji uwalnia nas spod presji. Dlatego właśnie ustawiam go bardziej centralnie na boisku. To nie jest już piłkarz, który minie zawodnika i dośrodkuje piłkę ze skrzydła.

Źródło: Arsenal.com

O Marcin Lipiński

Redaktor naczelny Arsenalnews.pl. Obecnie student I roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wierny kibic Arsenalu, który dla Was z całą ekipą dostarcza najważniejsze informacje o ukochanym klubie z Londynu.

Przed nami kolejne trzecie już spotkanie Kanonierów w tym sezonie, tym razem przeciwnik z nieco ...