Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Ostatnie wiadomości
Home / Nowości / Wenger po meczu z Lyonem

Wenger po meczu z Lyonem

Arsene Wenger po wygranej 6-0 nad Lyonem postanowił uczestniczyć w konferencji pomeczowej. Poniżej przeczytacie pełen zapis tego, co Boss miał do powiedzenia.

 

O zwycięstwie…
To był dobry występ, w którym nie zabrakło dynamiki i kolektywu, a wielu piłkarzy zdobyło bramkę. Ogólnie jest to kontynuacja tego, co zaczęliśmy w końcówce tamtego sezonu. Teraz jedynie przełożyliśmy tą formę na spotkania przedsezonowe. W drużynie panuje ogromna dynamika, a ponadto pokazaliśmy, że potrafimy zdobywać bramki, bo wszyscy tego od nas oczekują.

O Wolfsburgu…
Będzie to znów mecz z drużyną, która posiada dobre umiejętności. Są jedną z czołowych drużyn w Niemczech i bezpośrednio rywalizują z Bayernem, a być może są nawet na tym samym poziomie. Dla nas to będzie świetny sprawdzian.

O szybkim początku sezonu…
Obecnie posiadamy więcej spójności, niż rok temu w tym samym momencie. Każdy piłkarz jest bardziej skupiony na swojej pracy. Rok temu mieliśmy Mundial i kilku piłkarzy wróciło z wyczerpaniem mentalnym. Miejmy nadzieję, że w tym roku wykorzystamy przywileje.

O Mesucie Özilu…
Przegapił pierwszą połowę zeszłego sezonu, ale w drugiej części rozgrywek wrócił na swój najwyższy poziom. Liczymy, że będzie w stanie tak grać przez cały sezon.

O sześciu różnych strzelcach bramek…
Futbol jest subtelny. Nie ma w nim żadnej matematyki. Panuje tu logika w grze, co oznacza, że zawodnik kreuje sytuacje, a reszta piłkarzy gra dla całego zespołu. Każdy mecz jest inny. Wciąż mówię, że po dzisiejszym meczu jesteśmy otwarci na sprowadzenie nowego gracza, ale nie jesteśmy w desperackiej potrzebie, ponieważ wciąż czekamy na Welbecka i Alexisa, którzy są wielkimi piłkarzami. Dzisiaj nie grał też Wilshere, a jest przecież również kreatywnym graczem. Oznacza to, że mamy dobry skład.

O braku desperackiej potrzeby ściągnięcia nowego gracza…
To zależy, co nazywasz desperacką potrzebą. Kiedy zdobywasz sześć bramek, to dajesz do zrozumienia, że nie jesteś w takiej sytuacji. Wygraliśmy finał FA Cup strzelając cztery bramki w finale. Zdobywamy bramki i to jest to, o czym mówię. Potrafimy kreować sobie sytuacje i je wykorzystywać. Jesteśmy otwarci na transfery, ale trzeba pamiętać o innych klubach, które też mają ogromny budżet.

O tym, jak Özil odpowiada na krytykę…
Miał trudny początek tamtego sezonu, ale w drugiej połowie pokazał fanom na co go stać. Czując reakcje w tłumię, wydaje mi się, że ma ich wsparcie.

O świetnych możliwościach dla młodych graczy…
Oczywiście, że takowe są. Jedną z zalet przygotowań przedsezonowych jest to, że mecze takie jak ten są okazją do rywalizacji i odkrycia kilku obiecujących talentów. Widzieliśmy Alexa Iwobiego, Jeffa Reine-Adelaide i Chube Akpoma. Z racji, iż pracowali z nami, łatwiej było im zintegrować się z drużyną.

O wykonaniu kroku w kierunku mistrzostwa…
Bądźmy ostrożni w tej kwestii. Zakończyliśmy sezon na trzecim miejscu i zdobyliśmy FA Cup. To oczywiście dobry fundament. Naszym celem jest stale się poprawiać. Wiemy, że dołożymy wszelkich starań, a także, że będzie to duże wyzwanie i niełatwe. Pragniemy skupić się na własnych umiejętnościach. Najwyższy sportowy poziom wymaga od Ciebie, byś w pełni wykorzystywał swój potencjał, dlatego musimy skupić się na samych sobie, a nie na innych drużynach. Potrzebujemy koncentracji od samego początku.

O bólu głowy przy wyborze składu…
Z jednej strony, te pytanie w prasie brzmi „W jaki sposób starasz się, by wszyscy byli szczęśliwi?” i z drugiej strony minutę później pytacie mnie „Dlaczego nie kupisz nowych piłkarzy?”. Tak więc jeśli nie mogę wszystkich uszczęśliwić, to dlaczego mam kupować nowych graczy? Myślę, że nasz skład jest bardzo dobrze zbalansowany pod względem jakości, ponieważ przy tylu meczach potrzebujemy wszystkich piłkarzy. Rywalizacja jest częścią naszej pracy.

O idealnym rozmiarze składu…
Na ten moment kilku piłkarzy może udać się na wypożyczenie. W obecnej chwili Alex Iwobi zostanie z nami, ale jeśli chodzi o innych to muszę zadecydować, czy będą potrzebować dalszego doświadczenia, by zakończyć ten proces edukacji. Zawsze często jest podjąć decyzję, ponieważ często są wypożyczani, a marnują się przez brak gry. Tutaj natomiast ćwiczą z piłkarzami z najwyższej półki. Więc dlatego jestem na to przewrażliwiony.

O Wilsherze…
Wszystko z nim w porządku i zagra jutro. Dziś dałem mu odpocząć.

O Cechu…
Petr zagra jutro.

O Marcin Lipiński

Redaktor naczelny Arsenalnews.pl. Obecnie student I roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wierny kibic Arsenalu, który dla Was z całą ekipą dostarcza najważniejsze informacje o ukochanym klubie z Londynu.

Zobacz również

Arsenal vs Watford – pora na pierwsze zwycięstwo

Przed nami kolejne trzecie już spotkanie Kanonierów w tym sezonie, tym razem przeciwnik z nieco ...

Dodaj komentarz

albo